Рекордний спалах було виявлено в скупченні галактик Змієносця, яке знаходиться на відстані близько 390 мільйонів світлових років від Землі. Галактичні скупчення — це найбільші структури у Всесвіті, утримувані разом гравітацією. Вони містять тисячі окремих галактик, темну матерію і гарячий газ.
У центрі скупчення Змієносця знаходиться велика галактика, яка містить надмасивну чорну діру. Дослідники вважають, що джерелом гігантського виверження є чорна діра, повідомляє NASA.
Провідний автор дослідження Симона Джацинтуччі з військово-морської дослідницької лабораторії у Вашингтоні, округ Колумбія розповіла про масштаби вибуху, порівнявши його з виверженням Сент-Хеленс у 1980 році. Однак у цьому випадку дослідниця радить уявити у кратері п'ятнадцять галактик Чумацького шляху поспіль.
Астрономи зробили це відкриття за допомогою рентгенівських даних обсерваторії Chandra НАСА і XMM-Ньютон ЄКА, а також радіоданих з широкосмугового масиву Мерчисона (MWA) в Австралії і гігантського радіотелескопа метаволлара (GMRT) в Індії.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Попри те, що чорні діри відомі здатністю притягувати матерії, вони часто вивергають величезні кількості матерій та енергії. Це відбувається, коли речовина, що падає до чорної діри, перенаправляється в струмені або промені, які вириваються назовні в космос і врізаються у навколишній матеріал.
Зазначається, що кількість енергії, необхідна для створення порожнини у Змієносця, приблизно в п'ять разів більша, ніж у попереднього рекордсмена, MS 0735 + 74, і в сотні тисяч разів більше, ніж у типових скупчень. Дослідники припускають, що виверження чорної діри закінчилося, оскільки наразі не помітно жодних свідчень про нього в радіоданих.
Однак загадка полягає в тому, що видно тільки одну гігантську область радіовипромінювання, оскільки ці системи зазвичай містять дві протилежні сторони чорної діри. Тому цілком можливо, що газ на іншій стороні скупчення з порожнини є менш щільним, і через це радіовипромінювання там зникає швидше.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, гігантські сліди в печері пів століття не давали спокою, ось що за монстр це був
Як повідомляв портал "Знай.ua", стіни з людських кісток — у Бельгії натрапили на моторошну знахідку
Також "Знай.ua" писав, кліматологи стривожили прогнозом на 5 років - чекаємо на шторми, цунамі та лісові пожежі