Легендарна математикиня Кетрін Джонсон, яка працювала у NASA, та проводила вкрай важливі розрахунки, що стали вирішальними для успіху першого і наступних пілотованих космічних польотів США, пішла з життя.
Про це повідомили у NASA.
Як відзначається, "жінка-комп'ютер", пішла з життя 24 лютого у віці 101 року. Варто зауважити, що космічне агентство, повідомляючи про смерть Джонсон, відзначило її спадщину, яка "руйнує расові та соціальні перепони".
Адже, Джонсон стала однією з перших афро-американських жінок у NASA, а також займалася розрахунками під час проєкту "Меркурій" - першої пілотованої космічної програми США та програми "Аполлон", яка розпочалась для здійснення першої пілотованої висадки на Місяць.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Щоправда, про Джонсон мало хто знав до 2015-го року, саме тоді Барак Обама вручив їй президентську медаль свободи - одна з найвищих нагород у США для цивільних. А вже на інший рік, у 2016-го вийшов фільм "Приховані фігури" про групу афро-американок, яка проводить для NASA низку математичних обчислень, необхідних для запуску перших пілотованих космічних місій США.
We're saddened by the passing of celebrated #HiddenFigures mathematician Katherine Johnson. Today, we celebrate her 101 years of life and honor her legacy of excellence that broke down racial and social barriers: https://t.co/Tl3tsHAfYB pic.twitter.com/dGiGmEVvAW
— NASA (@NASA) February 24, 2020
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше NASA показало схід Сонця з МКС: унікальні кадри.
Як повідомляв портал "Знай.ua", NASA відчиняє двері космічного готелю для кожного бажаючого в 2020 році.
Також "Знай.ua" писав, що NASA повертає космічний корабель додому після складної місії: за приземленням стежитиме весь світ.