В індійському селищі, яке межує з Пакистаном, знаходиться справжній "оазис молодості". В долині річки Хунза живе народ, який не чув про хвороби та старість. Жителі стародавнього племені б'ють рекорди за тривалістю життя, їх оминають хвороби. Вченим досі не вдається розгадати таємницю їхнього довголіття.
Раніше припускали, що на відмінний фізичний стан можуть впливати географічні фактори. Однак північ Індії не відрізняється сприятливим кліматом. Крім того, селище розташоване в гирлі неспокійної річки Хунзи. Зовнішні риси жителів дуже нагадують європейців. Навіть існує легенда про воїнів Олександра Македонського, які були причетні до виникнення цього загадкового племені.
Плем'я користується унікальною мовою – бурушасхи, а деякі корінні жителі знайомі з англійською і урду. Особливістю цього народу, є їхня звичка плавати в крижаній воді при температурі -15C° та грати в рухливі ігри до 100 років. Жінки під сорок виглядають на 20, а 65-тирічні жительки народжують дітей.
У харчуванні вони віддають перевагу сирим фруктам і овочам. Взимку їдять висушені на сонці абрикоси. Національним блюдом вважається овеча бринза, її вони їдять з пророщеним зерном. З покоління в покоління ці люди дотримуються своєрідного посту у весняний період. До того, як дозріють фрукти, а це близько 4 місяців, вони п'ють настій із сушених абрикосів.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
За жителями племені певний час вів спостереження доктор Мак Каррисон. Він замітив відхилення від норми споживання білкової їжі. Відзначається, що середнє споживання калорій одним хунзом становить 1933 ккал і лише 50 грамів білка. А це є критичною нормою, яка не сприяє нормальному розвитку організму. Не кажучи вже про довгожительство.
Повідомляється, що у 1984 році в лондонському аеропорту Хітроу сталася подія, яка запам'яталася надовго. Хунзакут Саїд Абдул Мобуд на паспортному контролі здивував співробітників аеропорту записом у паспорті — там у графі "дата народження" значився 1823 рік. Тобто на той момент чоловіку було 160 років. Попри поважний вік пасажир був у хорошій фізичній формі і при здоровому глузді. Попутниця Саїда Абдула розповіла, що його у племені прирівнюють до святих і чинять різні почесті.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, не страшні коронавірус та глобальне потепління, 112-річний японець розкрив секрет довголіття
Як повідомляв портал "Знай.ua", як продовжити життя на 10 років: унікальний експеримент дав шанс мільярдам людей
Також "Знай.ua" писав, секрети довголіття від англійської королеви Єлизавети II: гени, вино, дієта і оптимізм