31 січня Великобританія офіційно покинула Європейський Союз. До цього рішення британці прийшли на референдумі, а світові лідери реалізували це лише через 3 роки. У Лондоні та інших містах люди вийшли на вулиці відсвяткувати цю подію.
А у столиці ЄС Брюсселі вже демонстративно прибрали британський прапор.
Як події у Великобританії можуть вплинути на Україну:
1. В'їзд до Британії:
Наразі нічого не змінилося. Громадяни ЄС відвідуватимуть Велику Британію без віз, для інших, в тому числі українців, як і раніше, будуть потрібні візи.
Британці ж зможуть в'їжджати в Україну без віз, як і раніше. Правило це діє з 2005 року. І напередодні виходу англійців з ЄС, Зеленський своїм указом продовжив безвіз для британців ще на рік.
2. Торгівля України з Британією:
Судячи з усього, нова торговельна угода з Британією буде для України жорсткіша, за цю що діє зараз на умовах Євросоюзу. Якщо сьогодні наш з Британією товарообіг становить 2,5 мільярда доларів на рік, то є ймовірність що зовсім скоро цей процес доведеться починати з нуля.
Є великий ризик того, що англійський ринок виявиться для нас багато в чому закритий. У будь-якому випадку це буде залежати про складної конфігурації переговорів Лондона з більш великими економіками. Це найнепередбачуваніший наслідок Брексіту.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
3. "Вільне небо" з Європою:
Англія довгий час блокувала угоду для України через свої конфлікти з Іспанією, але після її виходу це стане цілком реальним. Договір про "вільному небі" з Євросоюзом спрощує авіасполучення, робить його дешевше і знімає обмеження на кількість перевізників і рейсів.
4. Санкції проти Росії:
Британці прихильники політики Америки, саме вони в ЄС наголошували неодноразово про збільшення санкцій проти Росії. Можливо у своїй політиці їм це тепер вдасться. Проте, щодо ЄС, тут наслідки можуть бути гіршими, адже з виходом сполученого королівства зросла кількість прихильників Росії і можливо санкції тут зменшать.
5. Enter або Stop для України?
Зараз дуже зручний момент. Якщо одна велика країна зробила" exit ", може для України настав час зробити" enter?
Однак це не спрацює так просто. Британія була одним з донорів Євросоюзу. А Україна може увійти хіба що на положенні дотаційною периферії, в яку потрібно вкладати десятки мільярдів євро щороку.
Тим більше, що в найближчий рік ЄС буде активно розлучатися з Англією, і йому буде взагалі не до України.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський підписав указ про тимчасовий безвізовий режим для громадян Великої Британії.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в мережі з'явилося епічне відео, на якому прихильники Brexit просто на вулицях спалюють прапор ЄС.
Також "Знай.ua" писав, як позначиться на Україні вихід Британії з Євросоюзу