Цікавий соціальний експеримент вирішив провести мільярдер з Японії. Юсаку Маедзава роздасть $9 млн своїм підписникам у Twitter, щоб дізнатися, наскільки "щасливішим" вони стануть після цього.
Згідно з правилами, гроші отримають 1000 підписників аккаунту Маедзави. Крім того, вони мають ретвітнути його запис від 1 січня. Переможці обиратимуться випадковим чином. Опісля за допомогою регулярних опитувань будуть відстежувати, як виграні гроші впливають на життя переможців.
На думку блогера, його затію можна вважати "серйозним соціальним експериментом", він сподівається, що ним зацікавиться наукова спільнота. У Маедзави 7 млн підписників у Twitter. У січні минулого року японець вже оголошував про розіграш грошей серед підписників, тоді Маедзава роздав близько $900 тисяч.
Юсаку Маедзава є засновником інтернет-магазину Zozotown, який займається пошиттям одягу на замовлення. Також він відомий тим, що викупив всі квитки на рейс SpaceX до Місяця.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Маедзава повинен стати першим приватним пасажиром, який літає навколо Місяця разом з Spacelon Ілона Маска. Також японець відомий своїми високими витратами на мистецтво та спортивні машини і прихильністю до роздумів над такими ідеями, як світ без грошей.
Японець пов'язує подарунки з ідеєю базового доходу, або теорією надання періодичної виплати без обмежень всім громадянам, яка набула сили в деяких політичних колах і підтримується кандидатом у президенти США від демократичної партії Ендрю Яном. Однак, старший економіст з науково-дослідного інституту життя Dai-ichi Тошихіро Нагахама зазначив: "Базовий означає звичайну мінімальну суму, яка пропонує відчуття безпеки. Те, що пропонує Maezawa, є абсолютно іншим".
На думку Маедзави, з врахуванням того, що у нього "є гроші та вільний час" для здійснення платежів, він відчуває необхідність намагатися викликати більші дискусії щодо достоїнств теорії в Японії.
Ідея універсального базового доходу здобула підтримку у зв'язку із такими технологіями, як штучний інтелект, який знищить велику кількість робочих місць. Проте ця проблема на даний момент в Японії є менш вираженою через її щільний ринок праці, як повідомляє Нагахама.
Нагадаємо, раніше заробітчанин повернувся в Україну з Данії і сторопів: що неприємно вразило земляка
Як повідомляв портал "Знай.ua", рейтинг найпотужніших армій світу: на якому місці опинилися ЗСУ і чому
Також "Знай.ua" писав, не підвладні часу: секрети японок повернуть красу у будь-якому віці