Керівництво Ірану заявило, що у випадку ескалації конфлікту держава готова до нових атак. Тегеран має потужний ракетний арсенал з балістичних ракет малої та середньої дії. Видання Defense Express опублікувало низку країн, назвавши їх можливими об'єктами нападу Ірану.
Так, Іран може здійснити ракетні атаки на об’єкти не тільки в Іраку, але і у Ізраїлі, ОАЕ та навіть у Європі. Під загрозою – значна частина баз США у Персидський затоці та Афганістані. У разі пусків з північних районів Ірану під удар можуть потрапити військові бази на території членів-НАТО Румунії та Болгарії.
Інтерактивна мапа з описом основних ракетних систем Ірану та їх радіусом дії.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
В наявності у Ірані ракети кількох типів:
- Fateh-110 – дальність пуску доведена до 300 км. Саме Fateh-110 використав Іран для удару по США в ніч на 8 січня 2020 року.
- Zolfaghar – створена на базі Fateh-110, дальність пуску – 700 км. Дозволяє знищувати контрастні у тепловому діапазоні цілі, наприклад, кораблі чи наземні сховища нафтопродуктів.
- Khalij-e Fars – протикорабельна ракета, створена на базі Fateh-110. Вона може тримати під контролем Персидську та Оманську затоки, а також частину Аравійського моря.
- Shahab – лінійка ракет з дальністю від 500 до 2000 км. Найбільш масовими з них вважається Shahab-2 з дальністю у 500 км.
- Qiam-1 – ракета, створена на базі Shahab-2, дальність пуску – 800 км. Завдяки їм Іран може загрожувати ударом по базам США у Бахрейні, Катарі, Об'єднаних Арабських Еміратах та інших країнах регіону.
- Shahab-3 – найбільш далекобійна ракетна система Ірану. За заявами іранських військових, має дальність польоту у 2000 км.
Пуск Shahab-3
- Safir – іранська космічна ракета, створена на основі цієї Shahab-3. Здатна виводити невеликі супутники (масою до 65 кг) на низьку навколоземну орбіту.
- Ghadr – ракета, створена на базі Shahab-3. За словами іранської сторони вона може наносити удари по цілям, які захищені системами протиракетної оборони, а також має високу точність.
- Sejil – твердопаливні ракети та більш легкі в експлуатації. Заявлені характеристики дальності польоту біля 2000 км.
Нагадаємо, український літак розбився в Ірані одразу після зльоту: 180 пасажирів на борту
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Ірані розбився літак МАУ з українцями на борту, усі версії трагедії
Також "Знай.ua" писав, про аварію українського літака в Ірані: повна хроніка і що відомо