Шерпи – це народність в Гімалаях, вони живуть переважно в східній частині Непалу, в районі Евересту. Вони з народження пристосовані до суворих умов життя у високогір'ї, тому вони допомагають альпіністам підніматися на вершину Евересту.
Для шерпів супровід груп альпіністів в ролі гідів і носильників є єдиним варіантом заробітку. Це супроводжується смертельними ризиками, проте багато з них йдуть на це заради добробуту своїх дітей.


Шерпи – буддисти, і вони з повагою ставляться до Евересту. Кожен раз перед сходженням вони моляться і просять у гори дозволу зійти на неї. Вони вірять в реінкарнацію, в життя після смерті. Людина продовжує перероджуватися знову і знову, поки не досягне нірвани.
"Моє ставлення до гори глибоко релігійне, я поважаю її, як святиню. Кожен раз на вершині я промовляю молитву і дякую богові", - розповідає шерпа.
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Гороскоп на квітень-2025 для всіх знаків Зодіаку: тертя Козорогів, витрати Дів та нові зустрічі Овнів просто в день народження
-1, сніг та поверення холоду в Україну: яку погоду обіцяють нам у квітні
На плечі українців можуть лягти чужі борги за комуналку: коли це можливо
Шерпи дуже шанують Еверест і називають його Джамалунгма – богиня-мати, богиня землі. Це відбивається в ставленні і відчуттях, навіть коли вони піднімаються на гору.
Люди з заходу ставляться до сходження як до фізичного випробування, подолання себе, спроби заглянути в очі смерті. Однак шерпи протягом тисячоліть зберігають сказання про ці гори, їх історії.
Кожен раз перед сходженням шерпи роблять підношення богам. Вони моляться, просять у гори дозволу зійти на неї.
Нагадаємо, непальський альпініст встановив новий рекорд світу.
Як повідомляв Знай. ua, львівська екстремалка підкорила 7 найвищих вершин світу.
Також Знай. ua писав, що астронавт NASA показала, як виглядає Еверест з космосу.