Під час проведення археологічних робіт в лондонському Тауері дослідники виявили два жіночих скелети. Тіла були знайдені в каплиці Святого Петра, яка розташована на території фортеці. Останній раз на подібну знахідку натрапляли в 1970-х роках.
Фахівці дослідили знайдені скелети і дійшли висновку, що перший скелет належить жінці, яка померла у віці 40 років, а другий – семирічній дівчинці, похованій між 1450 і 1550 роками.
На основі остеоархеологічного аналізу останків вчені припустили, що померлі належали до простого народу і жили досить бідно. Цілком можливо, що ці люди працювали у Тауері.
Куратор незалежної благодійної організації Historic Royal Palace Альфред Хокінс розповів, що тіла були виявлені під час робіт, які проводилися з метою зробити каплицю св. Петра більш доступною для відвідувачів на інвалідних візках.
Українців попередили про посилення мобілізації з 1 січня: ТЦК працюватимуть на 7 локаціях
Пенсії перерахують по-новому: кому додадуть майже 2 600 гривень
Деяким українцям уріжуть пенсії з 1 січня: кому зменшать виплати
Держава розщедриться? Чого чекати від індексації пенсій у 2026 році
За парадним входом каплиці вдалося виявити залишки ще старішої каплиці з двома спеціально вирізаними в підлозі похованнями. Скелети знаходилися в положенні орієнтування на схід. Під час огляду місця захоронення, археологи біля скелета жінки знайшли цвяхи, це свідчить про те, що її поховали в труні. А тіло дівчинки, скоріш за все, обернули в похоронну пелену.
Вчені віднесли виявлені поховання до раннього періоду правління династії Тюдорів. Аналіз кісток показав, що доросла жінка страждала від хронічних болів у спині. Зазначається, що на останках не вдалося виявити ніяких слідів насильницької смерті.
Нагадаємо, раніше на території запорізької школи розкопали древню фортецю
Як повідомляв портал "Знай.ua", Аккерманську фортецю випробують на міцність
Також "Знай.ua" писав, що археологи виявили древнє біблійне місто