Економіст Олег Гетьман розповів про європейський досвід у системах оподаткування, які використовують за кордоном. У країнах ЄС не популярна тотальна фіскалізація розрахункових операцій. Як бізнес платить податки в Європі, детально написала LIGA.net.
Польща
У Польщі діють спрощені системи для підприємців:
1. Оподаткування за єдиною ставкою, законом передбачено дві системи оподаткування:
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
- оподаткування доходів від несільськогосподарської діяльності, зокрема, в сфері послуг. Це загальна сума платежу з задекларованих доходів. Оподаткуванню підлягає виручка, а не доход.
- спрощений облік, коли враховуються лише доходи разом з витратами. Ставки податку для різних видів діяльності становлять 20%, 17%, 8,5%, 5,5%, 3% і 2%.
2. Податкова картка - ставки податку залежать від виду діяльності, кількості найманих працівників та розміру населеного пункту. Податкова карта звільняє від бухгалтерського обліку, податкових декларацій і сплати авансових платежів. Суму податку визначає податковий орган окремо для кожного податкового року.
З податку віднімають суму платежів за медичне страхування. Оплата відбувається щомісяця 7-го числа. РРО для даних платників податків не застосовується.
Хорватія
Діє окрема схема оподаткування підприємців – вони сплачують одноразову суму на основі оцінки податкових органів.
Платник повинен:
- не бути платником податку на додану вартість;
- мати щорічні надходження від своєї діяльності, яка не перевищує розмір, встановлений законом про ПДВ;
- вести облік отриманих сум за формою PO-SD. Він не зобов'язаний вести Бізнес-книгу і користуватися РРО, а також подавати річну податкову декларацію.
Чехія
Для отримання можливості сплатити єдиний податок, платник повинен звернутися до податкового органу не пізніше 31 січня поточного податкового періоду та подати запит із відомостями щодо очікуваного доходу, витрат на нього та ін.
Платник єдиного податку зобов'язаний зберігати звіти про розмір доходу, дані про суми дебіторської заборгованості та вести облік основних засобів, що використовуються для здійснення підприємницької діяльності.
Угорщина
У країні діє податок з фіксованою ставкою для низько бюджетних підприємств і малого бізнесу, дрібних платників податків - КАТА. Вони повинні щомісяця сплачувати фіксований податок.
Висновок
Широка фіскалізація не поширена в європейських країнах. РРО не використовується торговцями на вулицях, маленькими магазинчиками або під час надання послуг у невеликих закладах і т.п. Експерти з питань податкової політики не знайшли приклади тотальної фіскалізації для всіх категорій підприємців в жодній країні ЄС.
Фахівці ГО "Інститут соціально-економічної трансформації" рекомендують для України реформувати податкову та митну служби, спростити всі процедури використання РРО, ввести безкоштовні програмні РРО.
Нагадаємо, раніше назвали успішні країни-рекордсмени, жити в яких хотів би кожен
Як повідомляв портал "Знай.ua", які безбагажні тарифи пропонують авіакомпанії для українців
Також "Знай.ua" писав, що показали найкрасивіші прибережні містечка Європи