20 липня 1973 року не стало знаменитого майстра бойових мистецтв і зірки кінематографа Брюса Лі. Ще не встигли поховати тіло землі, як журналісти та шанувальники почали будувати різні версії загибелі актора, який був самою здоровою і могутньою людиною на планеті.

Брюс Лі народився у Сан-Франциско в 1941 році, за східним календарем — на рік Дракона, тому його назвали Чи Сяолун, що означає "маленький дракон". У 1942 році сім'я повернулася на історичну батьківщину — в Гонконг. Зміну клімату Брюс Лі переніс дуже важко. Та й взагалі, в дитинстві був досить хворобливою дитиною.

Завдяки батьку актора, Брюс Лі дебютував у кіно в три роки, при цьому зігравши у фільмі маленьку дівчинку. До настання повноліття знявся більш ніж в двадцяти картинах.

Ролі дісталися йому завдяки особливому таланту, майстерності і вражаючій пластиці, він чудово танцював ча-ча-ча і вже тоді вражав вуличних роззяв витонченістю рухів.

З шістнадцяти років Брюс починає вчитись у легендарного Іп Мана, патріарха стилю вин чун. В особливій техніці саме цього єдиноборства сила противника використовується проти нього ж, поєдинок ведеться на дуже короткій дистанції з суперником. Короткозорість Брюса Лі стала однією з причин, чому він вибрав вин чун.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Показати ще

Досягнувши успіху в єдиноборствах, він стає шкільної легендою, а потім і грозою вулиць. Відпрацьовані прийоми дали змогу зв'язатись з кримінальною бандою і незабаром очолити її. Брюс одного разу побив сина боса з тріади — найвпливовішої людини з китайського угрупування, аналогічної японської якудза, і батько, прийняв рішення назавжди покінчити з цим і відправив Брюса в Америку, від гріха подалі.

В Америці йому спокійніше, але відчув що тут йому менше простору для амбіцій. 19-річний юнак працює спочатку офіціантом, потім вступає на філософський факультет, а вечорами відпрацьовує прийоми.

Незабаром він розуміє, що повинен трохи більше часу присвячувати кунг-фу, і почати заробляти на життя улюбленою справою. Набравши перших учнів, він тренує їх серед парку, грошей на оренду приміщення не вистачає. Згодом його школа стає популярною, з'являються кошти на розширення.

У середині 60-х, після зйомок у кількох серіалах, до Брюсу приходить популярність. В його секціях тренуються такі навіть зірки, як Роман Поланскі, Уоррен Бітті і Стів Маккуїн.

Переїхавши в Гонконг з сім'єю, Брюс отримує творчу свободу, оскільки на батьківщині він визнаний кумир. Адже саме завдяки йому китайці з малозначних і курйозних персонажів на екрані виросли в реальних героїв. Фільми "Кулак люті" і "Великий бос" — стовідсоткові хіти, вони зробили Брюса відомим і принесли гроші.

Згідно з однією з версій, Брюса Лі вбив майстер, найнятий мафією, яка мала на актора зуб. Вбивця володів смертельним бойовим мистецтвом дім-мак — так називається техніка відстроченого удару. Знайомі з цією технікою досконало знають розташування нервових точок на тілі людини і можуть управляти енергетичними потоками. У відповідності з цією технікою, удар наноситься таким чином, що через місяць, півроку чи навіть рік жертва захворює раком або вмирає від серцевого нападу.

Одного разу, перебуваючи в гостях у своєї подруги Бетті, Брюс скаржиться на страшний головний біль і приймає запропоновану нею суміш аспірину з знеболюючим під назвою "Экваджестик". Прокинутися йому, на жаль, не судилося. За іншою версією, він був отруєний конкурентами з кіноіндустрії. І в цьому є логіка: його фільми забирали весь основний прибуток у великих кінокомпаній і витісняли з ринку трохи дрібніші.

Роджер Хатчінсон, автор книги, вважає, що сім'я знає щось набагато більше, ніж відомо громадськості, проте час розкрити таємницю ще не настав. Можливо, Лінда в більшій мірі обізнана про проблеми зі здоров'ям чоловіка.

Рік тому з'явилася нова версія, і її пов'язували з видаленням у Брюса Лі потових залоз. Актор не любив потіти, а займався інтенсивно, і відсутність потовиділення призвело до перегріву організму і колосальної навантаженні на серце.

У день похорону Брюса Лі по всьому світу був хаос, спалах самогубств, відчайдушні прихильниці дали обітницю безшлюбності. З тих пір вже протягом сорока років з'являються все нові версії загибелі героя. Ніхто не може повірити, що такий сильний і здоровий чоловік помер таким молодим.

Нагадаємо, Українська каратистка Терлюга виграла золото з жахливою травмою
Як раніше повідомляв Знай.ua, Тріумфальна перемога: український кікбоксер Годинець підкорив Японію
Раніше портал Знай.ua писав, Не було рівних: українська каратистка Терлюга виграла турнір у Шанхаї