На території Галапагоських островів вдалося знайти гігантську черепаху виду Chelonoidis Phantasticus. Цей вид протягом ста років вважався вимерлим. Інформація про знахідку була опублікована в Twitter міністра охорони навколишнього середовища Еквадору Марсело Маті.
Черепаху знайшли учасники експедиції від Національного парку і організації Galapagos Conservancy на острові Фернандіна. Знайдена черепаха — доросла самка. Останній раз черепаху цього виду вчені зустріли в 1906 році.
Нагадаємо, зараз на Галапагосах мешкає одинадцять видів гігантських черепах. Що ж стосується цих островів, то вони знаходяться у списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1978 року.
Раніше ми писали, що вчені досліджували стародавні останки безпанцирних черепах і виявили шокуючі дані.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Як виявилося, близько 240 000 000 років тому на території Німеччини у беспанцирного предка сучасної черепахи замість панцира розвинулося щось інше: різновид кісткової пухлини, яка вразила одну із задніх лап нещасної істоти.
Окам'янілу пухлину, описали в журналі JAMA Oncology, передає Урядовий кур'єр.
Наголошується, що залишки беспанцирної черепахи, у якої виявили пухлину (Pappochelys rosinae), вперше показали вченим в 2015 році.
Дослідницька група визначила, що стародавня пухлина - це різновид раку кісток, так звана остеосаркома періостального відділу хребта, яка "виглядає майже так само, як остеосаркома у людей", - говорить співавтор Патрік Асбах, лікар радіолог з Берлінського медичного університету Шаріте.
Відомо, що цей специфічний тип раку кісток вражає в середньому одного з трьох хворих з діагностованим раком кісток.
Нагадаємо, єгиптологам вдалося вивчити і дізнатися багато чого про те, як єгиптяни жили, і як вони вмирали.
Як повідомляв портал "Знай.uа" фахівці діагностували у стародавньої мумії рідкісну пухлина на малогомілкової кістки — довгої тонкої трубчастої кістки гомілки.
"Знай.uа" писав, дослідники з університету Вісконсіна в Мадісоні заявили, що винуватцями такого широкого поширення туберкульозу в світі є стародавні римляни.