Російському президенту Володимиру Путіну зовсім не багато часу лишилося панувати у країні – всього якихось 5 років. Саме тому він шукає способи забезпечення свого подальшого впливу шляхом створення більш тісного союзу з сусідньою Білоруссю.
За даними Bloomberg, оскільки перехід між російськими лідерами рідко буває гладким, Путін хоче "об'єднатися" із Білоруссю. Просто вийти на пенсію в 2024 році російський президент не може, оскільки не впевнений в будь-яких гарантіях особистої безпеки, які міг би надати його наступник, тому це робить білоруську угоду особливо привабливою.
Як відомо, ще наприкінці 90-х років попередник Путіна Борис Єльцин і білоруський президент Олександр Лукашенко підписали рамковий союзний договір. Версія документа 1999 року по суті описує федерацію двох держав з єдиною валютою, прапором і емблемою, загальним ринком і єдиною судовою системою.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Ним буде керувати Вища державна рада, очолювана президентами двох країн на основі ротації, "якщо вони не погодяться інакше". Лукашенко очолює цей орган з 2000 року, але у нього не так багато реальної влади, тому що договір ніколи не був повністю чинним. Автори публікації підкреслюють, що Лукашенко хотів отримати тільки економічні вигоди від більш тісного союзу з Росією, такі як дешева нафта і газ, але не втрату суверенітету, яка очікується в результаті реалізації союзного договору.
Експерти наголошують, що мирне возз'єднання з білорусами також може бути використано як компенсація росіянам за недавній розрив з дружньою Україною. На даний час Путін використовує так званий "мирний вплив" на сусідню державу, завдяки початковим реформам в РФ.
Білорусі, яка безмитно купує російську нафту і експортує більшу її частину, стягуючи свої власні мита, доведеться платити більше. У 2019 році, за даними білоруського Мінфіну, країна втратить 300 мільйонів доларів через російський "податковий маневр", що дуже багато для країни з економічним обсягом виробництва близько 55 мільярдів доларів, і втрати будуть рости в міру зникнення російських експортних мит.
Не так давно Лукашенко публічно застеріг Росію від спроб поглинути Білорусь, але офіційний представник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що злиття Росії і Білорусі "не є предметом обговорення, заперечення стосуються лише повного поглинання, а не більш глибокого сценарію інтеграції з Білоруссю".
Загалом РФ приваблює цей сценарій, проте під час двох зустрічей з Лукашенком в кінці грудня Путін не зміг його переконати піти по шляху об'єднання. Відзначається, що проти такого сценарію і більшість білорусів. Як варіант, Лукашенко може шукати допомоги на Заході, але це, в певному сенсі, менш привабливий варіант для нього: він підозрює, що США і Європейський союз хочуть підірвати його майже абсолютну владу.
Дивіться: Суперечка Лукашенка з Путіним
Нагадаємо, Зеленський став особистим ворогом Путіна, Назарбаєва та Лукашенка. Як повідомляв "Знай.ua", Лукашенко на Новий Рік зруйнував плани Путіна. Також "Знай.ua" писав, білоруси готуються до партизанської війни з Росією.