Скандальний крах російської ракети-носія Союз-ФГ, яка під час недавнього запуску зазнала аварії, призвів до неочікуваного імпульсу із боку Кремля.
Про це пишуть ЗМІ з посиланням на відповідну інформацію, оприлюднену главою Роскосмосу і одним з найбільш антиукраїнських противників РФ Дмитром Рогозіним у Twitter.
У повідомленні йдеться, що вищезгадана російська ракета-носій середнього класу Союз-ФГ, яка в позаминулому запуску зазнала аварії, відлітає ще рік, після чого буде замінена іншою.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Причина - в тому, що російський центр "Прогрес" не знайшов, чим замінити в ракеті комплектуючі українського виробництва. Після того як Росія розв'язала гібридну війну проти України, остання відмовилася від співпраці з Москвою у галузі ракетних технологій.
Українські експерти додають, що "Союз-ФГ" використовує систему управління, яку розробили свого часу харківські підприємства "Комунар" і "Хартрон".
Ракету вперше запустили в 2001 році.
В 2025-м Роскосмос має намір закінчити запускати і Протон-М.
За словами Рогозіна, з початком 2020 року пілотований космічний корабель Союз МС, що виводить екіпажі на МКС, буде запускатися на ракеті Союз-2.1а.
Тим часом РФ намагається створити ракету середнього класу Союз-5. Пробні польоти заплановані на 2022 рік, а пілотовані - на 2023-й.
Нагадаємо, у Росії оголосили тендер на закупівлю послуг із страхування ризиків для ракети-носія "Союз-ФГ" і вантажного корабля "Прогрес МС-10". Є проблема: жодна компанія не подала заявку на участь, хоча початкова ціна угоди становить 116 мільйонів рублів.
Як писав раніше Знай.ua, співробітники Роскосмосу оприлюднили в мережі запис з камери, прикріпленої до маршової ступені ракети "Союз-ФГ". Пристрій дивилися вниз, тому момент нештатного відділення бічного прискорювача видно дуже чітко.
На кадрах бачимо, як ракета злітає, а також номінальну роботу першого ступеня з прискорювачами. До кінця ролика можемо помилуватися, як відстрілюють відлетілі "боковушки", при яких аварія, власне, і сталася.
Також Знай.ua писав про те, що у середу, 31 жовтня у Роскосмосі зробили нову заяву про те, що причиною аварії ракети-носія "Союз-ФГ" з вантажним кораблем "Прогрес МС-10" стала неправильна робота датчика поділу першої і другий ступені ракети.