У понеділок, 17 вересня , в ході брифінгу у Москві Міноборони РФ оприлюднило інформацію про ракету, яка імовірно збила Boeing 777 Малазійської авіакомпанії.
За словами російських військових, ракету було нібито вироблено на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві у Московской області. Український підтекст у цій історії полягає у тому, що 1986 року ракету було доправлено до Прикарпатського військового округу Української РСР, і відтоді її нібито не повертали на територію Росії.
"Відновлений оригінал формуляра" на двигун ракети "Бук", який продемонстрували на брифінгу представники міноборони РФ, настрожив експертів і викликав сумніви у достовірності. Про це розповідає журналіст "Новой газеты" Павло Канигін.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Один із документів, які показало на брифінгу Міноборони Росії для підтвердження версії про належність Україні ракети "Бук", що збила пасажирський літак на Донбасі, як видно з усього, було сфальсифіковано.
Про це після брифінгу написав Павло Канигін. Він звернув увагу на те, що оприлюднений військовими документ не є оригіналом заводського формуляра на двигун ракети, а має назву "відновлений оригінал". У формулярі вказано дату виготовлення двигуна – 24 грудня 1986 року.
"У папері, згідно з правилами відновлення оригіналів документів, стоять позначки та підписи особи, відповідальної за заповнення. У даному випадку відповідальною була робітниця на прізвище Дмитрієва. У документі щонайменше на чотирьох аркушах є її прізвище і підпис, а також значиться дата заповнення: 14 січня 1986 року. Тобто, виходить так, що відповідальна Дмитрієва виготовила копію документа на готовий виріб майже за рік до його виробництва?" – здивувався Канигін.
Дана ракета із відповідним номером і справді могла відправитися в частину, розташовану в Тернопільській області УРСР, як і стверджували в російському міноборони. Однак двигун 8869032, уламки якого є в розпорядженні Об'єднаної слідчої групи, зовсім не обов'язково було встановлено в цій ракеті, повідомив журналіст.
Як повідомляв "Знай.ua", українська журналістка розвінчала міф Путіна про слід України у трагедії із "Боїнгом" на Донбасі.
Також "Знай.ua" писав про те, що Путіна запідозрили в спробі дезінформувати міжнародну слідчу групу, яка розслідує справу збитого малайзійського лайнера Boeing-777, який розбився у 2014 році на Донбасі.