Сезонне переведення годинників буде скасовано у всьому Євросоюзі, але так званим "совам" доведеться потерпіти в останній раз.
Євросоюз всерйоз взявся за питання переведення годинників на "літній" і "зимовий" час, та остаточно вирішив відмовитись від цієї практики.
У середу, 12 вересня, Європейська комісія представила план відмови ЄС від сезонного переведення годинників. Про це йдеться на сайті Євросоюзу.
Єврокомісія пропонує країнам-членам ЄС назавжди відмовитися від зміни часу вже у 2019 році. Останній обов'язковий перехід на літній час у європейських країнах відбудеться у неділю, 31 березня 2019 року. Отже, європейським людям-"совам" таки доведеться пережити ще один стрес від того, що в ніч на 1 квітня в них "заберуть" годину сну.
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Втім, Єврокомісія надає країнам-членам свободу вирішити, за яким часом вони хочуть жити – зимовим чи літнім. Ті країни, які захочуть назавжди повернутись до зимового часу, зможуть зробити це у неділю 27 жовтня 2019 року – в цей день вони востаннє переведуть годинники на "зимовий" час і в ньому залишаться назавжди. А люди-"сови" цих країн зможуть отримати сатисфакцію за весняний стрес і добре виспатись.
Отже, щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до 1 квітня 2019 року. Саме до цієї дати вони повинні визначитися, яким часом планують користуватися - зимовим чи літнім.
Після цієї дати у Євросоюзі сезонні переведення годинників будуть скасовані.
В документі зазначається, що пропозицію Європейської комісії повинні погодити Європарламент та Рада ЄС.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у Кабінеті міністрів України заговорили про скасування переведення годинників.
Також "Знай.ua" писав, що переведення годинників на літній час на території України здійснюється з 1981 року. Вважається, що це призводить до більш ефективного використання світлого часу доби у літній період.