Оглядати флагманські смартфони завжди непросто. Мінусів у них, як правило, практично і немає, адже будь-яка компанія намагається зробити топовий продукт дійсно топовим. Але і завжди є про що поговорити. Сьогодні під нашим прицілом один з найбільш довгоочікуваних великих смартфонів року - Samsung Galaxy Note8. Почнемо з технічних характеристик.

Розміри: 162,5 х 74,8 х 8,6 мм;

Вага: 195 г;

Операційна система: Android 7.1.1 (Nougat);

Дисплей: 6,3-дюймовий, 2960 × 1440, GorillaGlass 5;

Популярні новини зараз

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Процесор: Exynos 8895 або Snapdragon 835;

Відеоприскорювач: Mali-G71 MP20 або Adreno 540;

ОЗУ: 6ГБ;

ЗСД: 64/128/256 ГБ;

Основна камера: подвійна, основний модуль 12 МП, f 1.7, другий модуль 12 МП, f 2.4, LED-спалах;

Фронтальна камера: 8 МП, f 1.7;

Акумулятор: 3300 мАг;

Інтерфейси: 4G LTE, Wi-Fi (802.11 ac), Bluetooth 4.2 LE, GPS, NFC;

Інше: USB Type-C (USB 3.1), дактилоскопічний сканер, два слота для SIM-карт.

Ну, характеристики, це просто, щоб ви були в курсі. Тепер трохи особистих вражень.

Зовнішній вигляд і дизайн

Зізнаюся чесно, я - прихильник маленьких смартфонів, і тенденція до їх поступового збільшення мене відверто пригнічує. З іншого боку, це всього лише звичайне старече бурчання накшталт «а ось в наш час». Так, колись мій перший смартфон залазив в кишеню тісних штанів. Але часи змінюються, і нам варто змінюватися разом з ними.

Дизайн Note8 виконаний в тому ж, ключі, що і у Galaxy S8. Ну і, власне кажучи, правильно, тому що дизайн досить вдалий. Алюмінієва рамка з боків, спереду - обтічний «безмежний екран». Екран дійсно величезний, цілих 6,3 дюйма, виконаний з міцного скла Gorilla Glass 5.

Обтічні края екрану захищають від небажаних натиснень, так що ця біда буде траплятися з вами вкрай рідко. Зображення яскраве, що характерно для південнокорейських смартфонів. Природно, якщо ви не прихильник такого буйства фарб, все можна легко поміняти в налаштуваннях. Комусь буде корисна і функція одночасної роботи на двох екранах. Електронне перо S-Pen теж не зашкодить.

Єдине зауваження до досить стильного зовнішнього вигляду - телефон вже дуже обтічний і навіть слизький. Так, він досить міцний, щоб витримувати падіння, але занадто часто упускати його навряд чи варто. Так що краще вирішити цю проблему чохлом. Мені здалося, що «падучість» у Note8 підвищена.

Начинка

З залізом у флагманських моделей смартфонів від Samsung зазвичай проблем немає. Немає їх і у випадку з Note8.

У тій версії смартфона, яку можна легально купити в Україні стоїть той же процесор, що в Galaxy S8 - 8-ядерний Exynos 8895. Оперативної пам'яті 6 Гб, для зберігання даних - 64 Гб.

Простому користувачеві, насправді, всі ці подробиці і ні до чого. Процесора та пам'яті вам вистачить для всіх необхідних справ, ігор, десятка одночасно запущених процесів і додатків.

Очікувати від флагманської моделі чогось іншого було б дивно.

Безпека

Galaxy Note8 пропонує досить широкий вибір варіантів захисту. Тут і звичне цифрове кодування, і відбиток пальця, і райдужна оболонка ока, і сканування обличчя

Захист за допомогою райдужної оболонки ока і обличчя працюють не так щоб ідеально, але немає зараз на Землі такого смартфона, який би впізнавав вас з першого разу в 100% випадків. А ось з відбитком все в порядку, можна сміливо ставити пристрій «на замок». Стануть в нагоді також такі функції, як прихована папка та фірмова система шифрування KNOX.

Батарея

Коли я перший раз взяв у руки Galaxy Note8, то відразу подумав, що з таким величезним яскравим екраном, довго при активному використанні він не пропрацює. Але виявилося, що не все так погано. А, можна сказати, навіть і дуже добре. При побутовому розміреному користуванні Note8 вистачає на півтора, а то й два дні. Якщо, звичайно, активно грати в ігри, дивитися відео та інше, то можливо вночі того ж дня його доведеться поставити підзарядити.

Для повноти експерименту, ми передали смартфон двом дітлахам і дозволили вдосталь дивитися відео і встановлювати сучасні ігри. До слова, не знайшлося такої гри, яка б хоч трохи показала свайпи або гальма. Варто відзначити, що додатки на смартфоні виглядають просто футуристично, а будь-яка гра заворожує одкровенням фарб та кольорів.

Повертаючись до батареї флагмана - знадобився майже цілий день, щоб діти змогли вдосталь награтися, малювати, дивитися відео і взагалі - використовувати смартфон на повну котушку. Тому можна бути впевненим, що Note8 стане не тільки надійним помічником у роботі, але і хорошим попутником в довгих очікуваннях та подорожах.

З зарядками, до речі, все продумано. Тут і прискорена дротова, і бездротова, кому треба. Енергозаощаджуючий режим працює добре, врятує в скрутну хвилину.

Камера

А тепер перейдемо до найсмачнішого. Говорячи простою мовою, камера у Galaxy Note8 дуже гарна.

У плані зйомок на ходу, цей смартфон на даний момент легко «робить» більшість конкурентів. Позначається той факт, що оптична стабілізація тут присутня і на ширококутному об'єктиві, і на об'єктиві для телефото (12 мегапікселів). Фронтальна камера теж дуже хороша, ви залишитеся вкрай задоволені своїми селфі (8 мегапікселів).

Звук та мультимедіа

Galaxy Note8 не є спеціальним «музичним» смартфоном, так що пред'являти якісь особливі претензії до звучання не варто. Але претензій і не буде.

Звук з колонки чистий і чіткий, а в поєднанні з хорошими навушниками AKG, Note8 не розчарує жодного меломана. Так, можливо, знайдуться смартфони з більш глибоким звуком, але навряд чи набагато і так вже життєво важливо.

До речі, є підтримка двох бездротових гарнітур одночасно, так що можете спокійно слухати музику, а потім різко, але плавно перейти на важливий дзвінок.

Ложка дьогтю

Якщо «падучість» телефону - це питання, що легко вирішується за допомогою чохла або накладки (а для багатьох такої проблеми і не буде, не всі ж такі незграбні, як я), то ось друга головна проблема Galaxy Note8 дійсно може стати ключовою.

Проблема дуже проста. Ціна. На українському ринку смартфон коштує близько 30 тисяч гривень. Бачу, як обличчя у багатьох змарніли.

Але, з іншого боку, а як інакше? Це - топовий продукт компанії, флагман, в якому представлені новітні розробки. Він і не може коштувати стільки ж, скільки і загальнодоступні моделі.

Зате, якщо ви вирішите розщедритися на це чудо техніки, то воно відплатить вам стабільною роботою, надійністю та відмінними «фішками».