В Україні за останні роки змінився добробут населення. В лідери за цим показником вирвалися західні регіон країни.

Про це повідомила завідувачка відділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ Людмила Черенько в ефірі "Обозреватель.LIVE". Вона зазначила, що до війни на сході України була успішна ситуація з доходами населення. У промислових центрах спостерігалися невисокі масштаби бідності.

"Це весь схід - Донецька, Дніпропетровська, в якійсь мірі Харківська, Запорізька та Луганська області", - пояснила експерт.

Початок міжнародної фінансової кризи в 2008-2009 роках, за її словами, показало прив'язку бідності до географічних рис. Вона була більш характерна на той час західним областям, ніж східним.

Демограф розповіла, що благополучні райони були на обох берегах Дніпра. Наприклад, в промислових регіонах сумна ситуація з добробутом спостерігалася в Луганській області. На сьогоднішній день, за словами експерта, центр благополуччя почав зміщуватися в західні регіони України.

Популярні новини зараз

Якщо не хочете плакати через платіжки: споживачам електроенергії дали час до 3 травня

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Показати ще

"Більшість західних областей демонструють досить низькі масштаби бідності, ближче до київських показниками. І навпаки - східні регіони стали показувати великі масштаби бідності", - підсумувала Світлана Черенько.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, з'явилися дані про те, як відрізняється рівень доходів українців і громадян Євросоюзу.