Пентагон уклав контракт на виробництво протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin на суму понад 307,5 млн доларів.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Пентагону.
Консорціум Raytheon-Lockheed Martin отримав замовлення на виготовлення ПТРК Javelin на суму понад 307,5 млн, призначених для продажу Австралії, Естонії, Литві, Туреччині, Тайваню та Україні.
Замовлення має бути виконано до 31 серпня 2021 року. Нагадаємо, в кінці 2017 року США прийняли рішення надати Україні військового обладнання на суму 47 млн. Доларів. У квітні 2018 року стало відомо, що українська армія отримала протитанкові ракетні комплекси американського виробництва Javelin.
Президент Петро Порошенко лише підтвердив наявність надходження в Україні американського озброєння, проте жодних деталей він так і не повідомив.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Можу лише підтвердити, що так, довгоочікувана зброя прибула до українського війська. І значно зміцнила потужний стримуючий ефект нашої боєздатності і євроатлантичної безпеки", - заявив Порошенко.
Президент додав, що в Україні "продовжують працювати над зміцненням оборонного потенціалу з метою відсічі російській агресії".
При цьому глава держави подякував за рішення про надання озброєння президенту США Дональду Трампу: "Вашингтон не лише виконав нашу спільну домовленість - він продемонстрував лідерство і важливий приклад".
"Розраховую на твердість позиції всіх партнерів України, передусім країн G7: ціна за триваючу агресію проти України для Кремля має і надалі зростати", - підкреслив він.
Разом з тим варто відзначити, що сенатори США почали працювати над всеосяжним законопроектом щодо посилення санкцій проти Росії.
Відомо, що ініціаторами відповідного проекту стали сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем і сенатор від Демократичної партії Боб Менендес. Крім того відзначається, що американський парламент повинен відігравати ключову роль у санкційному стримуванні російських потуг.
"Прихильні до того, щоб конгрес зберігав активну роль у протистоянні російській агресії. Тому ми представимо всеосяжний законопроект у найближчі дні, щоб упевнитися, що санкції в рамках закону "Про протидію ворогам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA) вводяться", - сказано в повідомленні. Двопартійний законопроект передбачатиме введення додаткових санкцій для максимального тиску на кампанію Кремля проти американської демократії.
Законопроект передбачає посилення економічного тиску проти енергетичного і фінансового секторів РФ, олігархів і підприємств за участю держкапіталу, суверенного боргу. Крім того, сенатори хочуть створити Національний центр реагування на російські погрози.
"Джавеліни" в Україні: найгірший жах російських танкістів вже на українській військовій базі
Як повідомляв "Знай.ua" США дасть Україні 200 млн на захист від Путіна.
Також "Знай.ua" писав, що Україна створила протитанковий гранатомет.