Майже 100 тисяч боржників з аліментів тепер не зможуть виїхати за кордон, поки не повернуть потрібну суму.
Це підтвердив міністр юстиції України Павло Петренко. Планується також відбирати водійські права у 90 000 осіб, а ще 80 000 – заборонити володіти зброєю та полювати:
"Також ми ввели суспільно-корисні роботи - для тих, хто, умовно кажучи, не має нічого офіційного і легальних доходів. По всій Україні складено вже більше 8 тисяч протоколів. Солом'янський суд вперше виніс рішення і направив одного такого батька на 150 годин суспільно-корисних робіт ", - стверджує міністр.
Автоматичне збільшення розміру аліментів стартує одразу, як тільки мине один рік з часу несплати. Посилять санкції для тих, хто ігнорує приписи по направленню на суспільно-корисні роботи:
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю
Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
"Якщо такий "горе-батько" або "горе-матір" не платить аліменти впродовж одного року, їх сума автоматично збільшується на 30%. Якщо заборгованість перевищила 2 роки – готуйтеся додатково заплатити ще 50%. А ті, хто не платить 3 роки і більше – повинні будуть віддати вдвоє більшу суму. Ми створимо умови, коли не платити аліменти буде не вигідно. Ми запланували збільшення мінімального розміру аліментів. На сьогодні ця сума становить 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, або близько 900 гривень. Важко уявити, що такої суми може вистачити на утримання малолітньої дитини, якій треба купити одяг і підручники, щоб хоча б відправити до школи», – додав очільник Мін’юсту.
Слід відзначити, що на даний час близько 3 мільйонів дітей живуть у неповних родинах, а кожне четверте рішення суду в Україні стосується саме стягнення аліментів.
21 тисяча осіб вже не має права водити авто, згідно вироку, а за перші 10 днів з набуття чинності приписів міністерства близько 25 тисячам батьків заборонили виїзд за кордон.
Дивіться: посилення відповідальності за несплату аліментів