У Міністерстві освіти і науки України розглядають всі "за" і "проти" стосовно початку навчання у школах з 5 років.
Читайте Знай в Google News!
На думку відомої психологині Світлани Ройз, робота з п’ятирічною і з шестирічною дитиною – це два різні світи. Тож 5-річні діти повинні йти у школу з іншим навчальним середовищем, підходом, стандартами та абсолютно іншими фахівцями й завданнями. Про це пише "Всеосвіта".
Психологиня зазначила, що дуже мало дітей готові до шкільного життя навіть в шість років. Адже державний стандарт заточений під дітей шестирічного віку.
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
"Психологи і нейропсихологи рідко бачать готовність до школи у дітей в шість років. І я часто нагадую батькам, що між шостим та сьомим роками "вміщається" п’ять років емоційного розвитку дитини. Мотивація у дітей до семи років — ігрова. Дуже рідко у сучасних дітей навчальна мотивація доростає і до семи років", – переконана психологиня.
"Для того, щоб і шестирічним дітям в першому класі зараз було безпечно і було створене освітнє середовище — ще працювати і працювати. Ми ж пам’ятаємо, як приймали багато вчителів реформу, і як їм непросто. І в моїй практиці величезна кількість запитів про шкільну тривогу від сімей", – наголосила психологиня.
Найчастіше психологи звертають увагу на інтелектуальну готовність до школи, що охоплює увагу, пам’ять, мислення, сприйняття, уяву, мову, наявність предметно-специфічних знань, математичних уявлень, просторово-графічної підготовки тощо. Для всього цього не вистачить зрілості префронтальної кори мозку, і все це ще неможливо в п’ять років.
Важлива також емоційна готовність до школи:
- здатність витримати розчарування, фрустрацію,
- вміння виконувати завдання, яке не подобається,
- вміння регулювати свою поведінку.
І це нереально для дітей і шести років за словами психологині. Також важлива соціальна готовність до школи, моторна готовність, фізична готовність, міцність імунітету.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Зеленський у День писемності та мови розповів, як не стати схожим на Азарова. Також глава держави розповів, як сам вивчав українську мову.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Верховну Раду "замінували": у поліцію поступив анонімний дзвінок
Також "Знай.ua" писав, в Україні зростуть акцизи на алкоголь: як зміняться ціни на пиво, вино та горілку