Близько 5 мільйонів років тому предкам сучасних людей вдалося виокремитися з природного світу і почати нову епоху в історії планети. Цей факт не піддається сумніву сьогоднішньою наукою. Однак причини такого ривка досі залишаються під питанням. Найбільш популярною версією залишається трудова теорія походження людини. Але останні дослідження показали, що вирішальним міг стати і гормональний фактор. Як повідомляє сайт Хвиля, результати аналізу, проведеного співробітниками Кентського державного університету в США, демонструють підвищений вміст дофаміну в мозку людини, гормону, відповідального за кооперацію та емпатію.

Це дозволяє дослідникам озвучити "нейрохімічну гіпотезу походження гомінід", в рамках якої статевий відбір з боку самок сприяв появі більш численного потомства у самців, які демонстрували менш агресивну поведінку і великі схильності до емпатії, альтруїзму та інших проявів високої соціальності. Також і самці, здатні краще кооперуватися один з одним, забезпечували собі більший успіх.

Процес можна описати як дію системи з позитивним зворотним зв'язком: підвищення активності дофамінергічної системи вело до посилення кооперативної поведінки, що, в свою чергу, вимагало великих кількостей дофаміну. Можливо, що все почалося ще більше 4,4 млн років тому, з австралопітеків, попередників нашого роду. Вже вони відрізнялися зменшеними іклами, які не можна продемонструвати з такою погрозою, яку нерідко показують навіть шимпанзе, найближчі до нас з мавп.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про майбутнє зникнення чоловіків

Популярні новини зараз

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще