Дослідники з Інституту раку Дана-Фарбер у США досягли дивовижних результатів у клінічних випробуваннях вакцини проти раку нирки. Вакцина показала 100% ефективність – хвороба зупинилася у всіх учасників.
У дослідженні брали участь дев'ять осіб з агресивною формою раку нирки – світлоклітинним нирково-клітинним раком III та IV стадії, яким було проведено операцію з видалення пухлини.
Їм запровадили індивідуально підібрану вакцину, розроблену з урахуванням їх власних пухлинних клітин. Через майже три роки спостережень у всіх пацієнтів не було ознак прогресування хвороби і вони залишилися у стійкій ремісії.
Головна особливість вакцини – персоналізований підхід
Вона створюється на основі молекул, які зустрічаються тільки в ракових клітинах пацієнта, що допомагає імунній системі точно розпізнати та атакувати пухлину. В результаті спостерігається потужний імунний відгук, а кількість Т-клітин, що атакують рак, збільшується у 166 разів.
Гороскоп на 8 лютого: зірки знають, як вигнати стрес за двері та зарядитися на вихідні
Фінансова допомога у лютому: які виплати можуть отримати українці
Більше ніяких ЖЕКів: хто тепер стежитиме за вашим будинком
Нові правила мобілізації: ТЦК більше не прив'язані до місця проживання
Це відкриття особливо важливо, тому що світлоклітинний нирково-клітинний рак – одна з найагресивніших форм захворювання, і у більшості пацієнтів, навіть після операції та традиційної терапії, часто трапляються рецидиви. Нова вакцина має шанс змінити підхід до лікування та, можливо, навіть виведе терапію на новий рівень.
Наразі вакцина проходить міжнародні випробування, і якщо вони виявляться успішними, препарат може бути запущений у масове виробництво, що кардинально змінить лікування раку нирки.
Нагадаємо, як інтервальне голодування допомагає омолодити організм і безкоштовно позбутися зайвої ваги
Раніше ми писали про те, що новий вірус у Китаї лякає та тероризує стареньких та дітей: крематорії переповнені
Крім того, Знай.ua повідомляв, 2024 рік став роком медичних проривів: нові ліки для боротьби з ожирінням, ВІЛ, шизофренією та раком