Комети – ці "загадкові мандрівники космосу", які можуть відігравати набагато важливішу роль у поширенні життя Галактикою, ніж вважалося раніше.
Таке припущення висунули британські вчені, проаналізувавши можливі механізми транспортування органічних речовин на різні планети за участю комет.
Адже саме в льодових ядрах комет містяться складні органічні молекули – так звані "цеглинки життя". Про це повідомляє Proceedings of the Royal Society A.
І якщо вони здатні були "запліднити" нашу Землю, чи не можуть вони робити те саме на екзопланетах по всьому космосу?
Українців надурили на мільйони: чому тарифи на воду вийшли по завищеним цінам
Нові правила отримання соціальних послуг: що змінив закон
Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям
Манікюр лютого: які дизайни на нігтях зараз у тренді
Вчені розрахували кілька моделей траєкторій польоту комет зовнішніх регіонів планетних систем. Вони врахували швидкість зіткнень цих об'єктів із самими планетами та їх супутниками. Адже якщо швидкість буде надто великою – від удару органіка просто згорить, не встигнувши започаткувати життя.
В результаті з'ясувалося, що найсприятливіший "кометний трансфер" можливий у планетних системах із щільно розташованими один у одного планетами, на кшталт нашої Сонячної системи. Комети начебто "гальмують" під час проходження через щільний "горох" планет, зменшуючи швидкість зіткнення.
Для поширення життя набагато гірші умови створюють системи червоних карликів – найпоширеніших зірок Галактики. Там відстані між планетами значно більше, кометам не сповільнитись і органіка знищується при ударах.
Нагадаємо, що Земля під загрозою: шанс зіткнення з астероїдом найближчим часом подвоївся, що на нас чекає.
Раніше ми повідомляли, що землетруси, повені, падіння астероїда: що чекає на мир та Україну в 2025 році за прогнозами Ванги.