Шанувальники незвичайних астрономічних явищ завжди цікавилися, звідки виникає "кривавий Місяць" – Місяць "змінює колір" на червоно-бурий через викривлення світла земною атмосферою.
21 грудня 2010 року у Флориді Вільям Кестлмен зняв дивовижне по красі місячне затемнення.
Наша планета і супутник зайняли положення, при якому відстань між ними мінімальна. Через це диск Місяця на небосхилі здається яскравішим і більшим, ніж зазвичай, і набуває червонувато-коричневий відтінок.
Кривавий Місяць - це неймовірне явище, але не варто його боятися! Місяць здається червоної через пил. Атмосфера Землі розсіює світло крізь шари пилу. Мідний колір місяця може здаватися таким як раз від забруднення.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Також портал повідомляв про те, що вчені прийшли до висновку, що Місяць є причиною пожеж на Землі. Дані надали фахівці, які звели дані активності супутника з датами масштабних пожеж.
Експерти не виключають впливу Місяця на людину і на організми живих істот Землі. Напередодні стало ясно, що супутник здатний впливати на масштаби і характер пожеж на поверхні блакитної планети. Мова йде про катастрофічні вигоряння лісів в США, Європі та Австралії. Фахівці прорахували вектори взаємозв'язку подій на Землі і Місяці.
Крім того, нагадаємо, що жителі Землі зможуть спостерігати рідкісне явище - друга повня місяця, унікальну "блакитний Місяць".
Повний Місяць у небі земляни можуть спостерігати раз в 30 днів, проте приблизно раз в три роки вона сходить над Землею одразу два рази за один календарний місяць. Це трапляється через те, що супутник робить один оберт навколо Землі за трохи менший час, 29,5 днів.