1 липня за народним календарем відзначається світле слов'янське свято – Ярилин день (за старим стилем – 18 червня), яке присвячене богу сонця Ярилу. Також є і інша назва свята – Маківка літа. Слов'яни назвали цей день саме так тому, що він як раз святкується в середині літа.
Історія свята
Ярилин день святкували на Русі ще до виникнення християнства, і предки слов'янських народів шанували і просили допомоги у небесних світил, природи і тварин.
Не дивлячись на те, що церква проти язичницьких свят і називає це ідолопоклонством, Ярилин день все ще популярний у Східній Європі. Так, прості люди вірять у силу сонця і святкують маківку літа.
Традиції та обряди на Ярилин день
1 липня наші предки вважали надприродним днем, так як небесне світило припиняє свій хід, щоб остаточно прогріти Матір-землю. Крім того, на землі проявляються «дірки», через які можна поглянути на інший кінець світу, а також на потойбічні світи. Ще в Ярилин день можна побачити людину, яка безслідно зникла безвісти. Щоб побачитися зі зниклим родичем, слід вплести у волосся березові гілки і подивитися через косу, при цьому стоячи на високому березі річки навпроти іншого боку берега.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Зазначимо, що на Ярила наші предки за традицією косять і сушать траву, а потім набивають нею матраци. Також прийнято збирати трави для заварювання трав'яного настою, тому що зазвичай гарячий напій з цілющих трав, які зібрані в Ярилин день, рятує від багатьох недуг.
Ще слов'яни любили у це свято купатися в ранковій росі, адже та наділена чарами на Ярилу, дарує людям свіжість, силу або здоров'я. При цьому потрібно було виганяти худобу на пасовища, щоб вона походила в Ярилиній росі.
Варто відзначити, що люди можуть легенько бити дітей і домашніх тварин вербовими прутиками, що примножити їм здоров'я і гарний ріст.
На Ярилин день зазвичай влаштовують різні ярмарки, гуляння, хороводи та змагання, на яких молодь показує силу, спритність і витривалість. Ще проводять обряд похорону Ярила: з настанням темряви розпалюють багаття, виносять солом'яне опудало у полі або кидають його в річку.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, які існують прикмети і традиції на свято Мануйло і Савелій.