Найважчий крок при відмові від алкоголю - визнати проблему, усвідомити що залежність має місце. Якщо ж ви все-таки задалися питанням «як кинути пити?», то не варто зволікати, пора позбутися алкогольної залежності. «Знай.ua» підготував реальні поради, які допоможуть відмовитися від шкідливої ​​звички.

Як кинути пити: все, що потрібно знати про залежність

Алкоголізм - це захворювання, яке зачіпає всі сфери людського життя. Його тіло, душу, психіку, соціальні відносини. Крім того, ця залежність може привести до смерті.

Передумови виникнення алкоголізму:

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще
  • вживання алкоголю і тютюну є сьогодні соціальною нормою. Тобто це абсолютно легально, а часом навіть заохочується з боку суспільства.
  • нездорова сімейна атмосфера;
  • залежність у інших родичів або друзів;
  • доступність алкоголю;
  • модні рекламні ролики, які пропагують вживання спиртного;
  • життєві негаразди;
  • відсутність позитивного прикладу;
  • неадекватна самооцінка;
  • стрес.

Як позбавиться від алкогольної залежності: стадії захворювання

Алкогольна залежність - захворювання, яке швидко прогресує. При цьому перехід між стадіями виявляються млявими і малопомітними. Спочатку люди починають випивати в компанії або на сімейних застіллях. Якщо у людини велика родина або багато друзів, з якими він любить посидіти за столом і випити, то ймовірність стати алкоголіком значно зростає, особливо, якщо у людини є до цього схильність. Це відбувається тому, що застілля з алкоголем входять в звичку і стають нормою поведінки. Так починається алкогольна залежність.

На першій стадії людина відчуває себе добре і не відчуває потребу похмелитися.

На другій стадії вже з'являється похмільний синдром, який супроводжується головними болями, спрагою, порушенням сну, дратівливістю, быллю в серці і іншими симптоми.

Третя стадія залежності характеризується зменшенням кількості випитого. При цьому збільшується кількість прийомів протягом дня. Отже, людина постійно знаходиться в стані алкогольного сп'яніння.

На цій стадії посилюються проблеми зі здоров'ям: похмільний синдром посилюється, запої стають тривалішими, вражається печінка та інші органи, з’являються проблеми з потенцією, гормональні проблеми, психічні відхилення. Крім того, у залежного з'являється алкогольний делірій, який в народі називається «білочкою».

На третьому етапі алкоголізму людина починає деградувати, вона втрачає контроль над кількістю випитого, організм виснажується, підвищується ризик смерті.

Як кинути пити алкоголь самостійно: психологічні поради

Перш за все залежна людина повинна зізнатися в тому, що у неї є алкогольна залежність. Кинути пити потрібно в першу чергу для себе.

Заохочуйте себе. Багато людей так зосереджуються на проблемі «як кинути пити горілку», що забувають про головне - хвалити себе за успіх.

Ні в якому разі не можна звинувачувати себе в разі провалу. Фахівці впевнені, що почуття провини згубно позначається на подальшій боротьбі із залежністю. Алкогольна залежність - це серйозний виклик, який побороти буде непросто.

Заручіться підтримкою близьких. Психологи впевнені, що підтримка родичів і друзів підсилює прагнення алкоголіка побороти залежність.

Крім того, існують спеціалізовані клуби, наприклад, суспільство алкоголіків, які допоможуть сформувати новий погляд на життя - без спиртного. Найчастіше на таких зборах виступають люди, що кинули пити, діляться своїм досвідом і мотивують на боротьбу інших. До слова, такі суспільства гарантують анонімність.

Завантажте своє життя справами. Не залишайте собі часу на думки про випивку. Вставайте раніше, включіть в щоденні справи нові обов'язки, можливих варіантів безліч. Зрештою, припинити пити - це почати життя з чистого аркуша.

Зверніть увагу на свої фізіологічні або психологічні проблеми. Багато алкоголіків починали пити саме через якісь проблеми, пов'язані зі здоров'ям. Зверніться до лікаря, щоб усунути першопричину свого алкоголізму.

Як змусити чоловіка кинути пити

Багато жінок віддали б багато, щоб їхні чоловіки перестали пити. Але універсального способу немає. Перш за все, залежний повинен сам зрозуміти навіщо йому це потрібно, усвідомити наслідки алкоголізму, які можуть спричинити смерть.

Як кинути пити пиво

Мало хто знає, але саме пиво один з найнебезпечніших напоїв для чоловіків. У ньому міститься жіночий гормон естроген. Внаслідок регулярного вживання цього напою призводить до того, що м'язи живота деградують, а отже з'являється всім відоме «пивний живіт».

Ефективні способи позбавлення від алкогольної залежності

Існує безліч методик, які допоможуть відвикнути від алкоголю. Перш за все, залежному потрібно навчитися розслаблятися і заспокоюватися без випивки. Ось кілька методик, які в цьому допоможуть.

  1. Йога. Займайтеся йогою, щоб привести свої думки в порядок, оздоровити тіло, заспокоїтися. Практика йоги починається з освоєння дихання. Правильне дихання - це теж свого роду вправа, яка допомагає очистити думки від негативу, привести свій внутрішній світ в стан спокою.
  2. Медитація - це концентрація на чомусь одному: диханні, образі, думці. Таким чином, всі інші, сторонні думки залишають розум. А це дуже корисно - на час відмовитися від проблем.
  3. Спорт. В період відмови від алкоголю обов'язково потрібно зайнятися спортом. Фізичні навантаження допоможуть не тільки оздоровити своє тіло, але й привести до тями свій розум. Дуже корисні колективні види спорту. Це допомагає зняти стрес, розслабити тіло, м'язи, очистити думки від негативу. Фізична втома - найкращий лікар від депресії.
  4. Здорове харчування. Почніть стежити за своїм раціоном. Їсти потрібно більше каш, фруктів і овочів, які будуть виводити з організму продукти розпаду алкоголю. Крім того, обов'язково потрібно пити багато води - не менше двох літрів на добу.
  5. Зверніться до фахівця. Не варто нехтувати допомогою лікарів, адже алкоголізм - це фізіологічна проблема. А психологи і наркологи допоможуть швидше впорається з цією недугою.

Як кинути пити: кодування

Кодування - давно відомий метод відмови від алкоголю. Його використовували священики в 19 столітті, щоб позбавити від пияцтва своїх прихожан. Алкоголік давав клятву більше не пити в присутності священика. Методика була розрахована на те, що залежний буде боятися божого гніву.

В основі кодування від алкоголізму лежить страх перед алкоголем, навіюється установка «вип'єш алкоголь - помреш». Людина, що порушила цю установку, може заплатити різними психічними розладами.

Кодування від алкогольної залежності перешкоджає вживанню алкоголю, проте не усуває причини, що призвели до алкоголізму. Тому після кодування важливо знайти причини, що призвели до цього захворювання, необхідно проконсультуватися з досвідченим психологом, лікарем-наркологом і почати прищеплювати пацієнту радість до тверезого життя.

Слід розуміти, що така процедура може проводиться виключно за згодою і бажанням пацієнта. Інакше людина може зірватися, і надати повторну допомогу буде дуже складно. Кодування від алкоголізму супроводжується великим психічним напруженням і здатне викликати приховану агресію, яка може проявлятися на роботі чи вдома.

Як кинути пити: народні засоби

Народна медицина пропонує безліч рецептів від алкоголізму. Ми вибрали найбільш дієві способи, які допоможуть кинути пити.

Збір з трав. Візьміть по 20 г деревію звичайного, полину гіркого, звіробою звичайного, по 10 г дягелю лікарського і чебрецю повзучого, 15 г м'яти перцевої і 5 г ялівцю звичайного. Все змішайте і подрібніть. У фарфоровому посуді запарьте 1 столову ложку суміші 1 склянкою окропу. Через 10-15 хвилин процідіть і випийте. Приймайте по 1 склянці 3-4 рази на добу протягом 10 днів. Через 5 днів знову повторіть 10-денний курс. Так продовжуйте протягом 2-8 місяців.

Березові дрова від алкоголізму. Щедро посипте цукром сухі березові дрова і підпаліть. Коли добре розгориться - тушкуйте багаття, а що утворився димом дихайте. Потім відразу випийте горілки - відбиває бажання пити алкоголь. Якщо не допоможе - повторіть ще кілька разів.

Каструлю ємністю не менше 3 л наполовину заповнити неочищеним вівсом (в лушпинні), залити доверху холодною водою, довести до кипіння, кип'ятити на слабкому вогні 30 хвилин, відвар злити. В цей відвар додати 100 г квіток календули, закутати в ковдру, настояти 10-12 годин і процідити. Приймати по 1 склянці 3 рази в день до їди. Бажання випивати зникає.

6 столових ложок подрібненого сухого листя копитних європейського заварити в півлітра окропу. Настоювати 2 тижні в темному місці. Вранці дати хворому спочатку випити 100 мл настою, а потім 100 мл горілки. Повторити те ж саме днем. Увечері дати тільки 100 мл горілки. Побічний ефект - блювота. Після прийняття ще 300 мл горілки і повторного побічного ефекту хворий відмовляється від спиртних напоїв. Для за-кріплення лікування слід вжити ще 100 мл настою.

2 столові ложки листя мучниці залити склянкою води. Кип'ятити 15 хвилин. Приймати по 1 столовій ложці 5-6 разів на день.