Держкіно презентувало трейлер українського містичного трилеру "Брама" з Ірмою Вітовською у головній ролі. Стрічку зняв український режисер Володимир Тихий. Прем'єра фільму відбудеться 26 липня 2018 року.

Картина розповідає про сім'ю, яка живе у Чорнобильській зоні відчуження поблизу міста Прип'ять. На чолі родини стоїть авторитарна баба Пріся.

Декілька шарів гриму до невпізнання змінили та вдвічі зістарили виконавицю головної ролі – українську актрису Ірму Вітовську, яка перевтілилась у образ баби Прісі. Бабця розмовляє з русалками, їсть галюциногенні гриби, а колись, під час війни, зарізала дванадцятьох есесівців. Сьогодні ж баба Пріся біля покинутої радіолокаційної станції "Дуга" бачить портал у паралельну реальність.

Фільм "Брама" є новим поглядом на Чорнобиль, на який досі не дивились крізь призму психології людей, які пережили цю страшну трагедію, зазначив режисер картини.

Популярні новини зараз

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Показати ще

"Зазвичай аварію на атомній станції розглядають через призму статистичних даних: скільки загинули, хворіли. Не було самого заглиблення в психологію тих, хто пережив трагедію. Покажемо, що відбулося із людиною, яка опинилася в епіцентрі катастрофи не тільки екологічної, а й культурної. Як це вплинуло на її життя, змінило світ навколо. Характери героїв комічні і трагічні одночасно", – каже режисер.

Фільм зняли в селі Лучанки Овруцького району на Житомирщині, у зоні часткового відселення. Основою стрічки стала п'єса львівського драматурга Павла Ар'є "На початку і наприкінці часів".

Як повідомляв портал "Знай.ua", у день річниці Чорнобильської аварії, 26 квітня на українські екрани вийшов короткометражний фільм-постсимфонія "Арка". Кіно повністю було знято на території Чорнобильської зони відчуження.

Зйомки проходили в жовтні-листопаді 2016 року, під час будівництва захисної арки для зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС – у безпосередній близькості від місця аварії, яка сталася в 1986 році.

В основу фільму лягла історія хлопчика, що виріс в Прип'яті. Фільм "Арка" розповідає не стільки про трагедію, скільки про те, що у зони відчуження є майбутнє.

Автор ідеї фільму і продюсер – Ірина Ніколаєнко. Музичний продюсер – відомий український рок-музикант, автор знаменитої рок-версії гімну України – Микита Рубченко. У співавторстві з композитором Володимиром Мисиком вони написали саундтрек до фільму – постсимфонію "Арка".