Щорічно 14 червня в різних країнах світу відзначають Всесвітній день донора крові (World Blood Donor Day). У травні 2005 року в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, міністри охорони здоров'я країн світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові.

У резолюції WHA58.13 вони постановили 14 червня кожного року проводити Всесвітній день донора крові, дата якого приурочена до дня народження Карла Ландштейнера (1868-1943) — австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові у людини.

Всесвітній день донора крові — особливий день, що відзначається на честь безоплатних донорів крові. Цілями цієї події є підвищення обізнаності про необхідність безпечної крові та її продуктів і, звичайно ж, вираз подяки донорам, які добровільно і безоплатно надають свою кров для порятунку людських життів.

День координується Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.

У заходах Дня беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 181 національне суспільство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, 50 добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з всіх країн світу.

Популярні новини зараз

Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. І переливання крові і продуктів крові щорічно дозволяє рятувати мільйони людських життів. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що розвиваються, де проживає більшість світового населення. До того ж кожен рік надзвичайні ситуації, що відбуваються у світі, загрожують життю і здоров'ю мільйонів людей.

За останнє десятиліття катастрофи забрали більше 1 мільйона життів і щорічно зачіпають більш 250 мільйонів людей.

Щорічно в світі реєструється близько 112 мільйонів донацій крові, приблизно половина з яких припадає на країни з високим рівнем доходу, де мешкає 15% населення світу. Тобто 62 країни забезпечують запаси крові на 100% завдяки добровольцям, що не отримують винагороду .

Як повідомляв портал "Знай.uа", медики виявили таємний "мозок" в кишечнику.