Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No Tobacco Day), який сьогодні входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.
І щороку ВООЗ і партнери повсюдно відзначають цей День, привертаючи увагу до небезпек для здоров'я, пов'язаних із вживанням тютюну, і закликаючи проводити держави ефективну політику щодо зменшення масштабів споживання тютюну.
Факти про куріння
Перед світовою спільнотою було поставлено завдання — добитися того, щоб у 21 столітті проблема тютюнопаління зникла. 21 століття настало, але проблема не зникла. Глобальною метою Всесвітнього дня без тютюну є сприяння захисту нинішнього і майбутніх поколінь не тільки від руйнівних наслідків для здоров'я, але також і від соціальних, екологічних та економічних лих, пов'язаних із вживанням тютюну і впливом тютюнового диму.
Адже вживання тютюну є окремою найзначнішою причиною смерті і в даний час, за даними ВООЗ, призводить до смерті кожну десяту дорослу людину у світі. До того ж, ВООЗ повідомляє про більш ніж 25 захворюваннях, перебіг яких погіршується під впливом куріння (серцево-судинні, легеневі та онкологічні захворювання).
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Щорічно від «тютюнової епідемії» в світі вмирає близько 6 мільйонів чоловік (понад 600 тисяч з яких, не будучи курцями, вмирають через вплив вторинного тютюнового диму). При відсутності дій до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів чоловік.
Опитування серед населення різних країн показують, що дві третини курців помилково вважають, що куріння спричиняє невелику шкоду, або взагалі не робить її: небагато з них хочуть кинути палити і ще менше успішно кинули палити.
Доброю новиною є те, що можна знайти істотні переваги для здоров'я, кинувши палити в будь-якому віці. Ті, хто кинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя, що дорівнює тривалості життя людей, які ніколи не палили.
Тому ВООЗ закликає уряди проводити в своїх країнах відповідну політику, спрямовану на зниження споживання тютюну. Наприклад, ввести повну заборону на рекламу, стимулювання продажу й спонсорство тютюну; підвищити податки на тютюнові вироби; проводити в медичних та освітніх установах просвітницькі заходи, що розповідають про шкоду куріння і наслідки, пов'язані з ним.
А 31 травня у багатьох країнах світу силами громадських та молодіжних організацій проводяться різні акції та масові заходи з пропаганди здорового способу життя та відмови від куріння.
Як повідомляв портал "Знай.uа", щороку у третю неділю травня прийнято згадувати людей, які померли від СНІДу.