Щорічно напередодні Хрещення Господнього відзначають Другий святвечір. Це досить важливе свято, з яким пов'язано чимало традицій. Однією з них є строгий піст, який свідчить, що 18 січня нічого не можна їсти аж до першої зірки. А вже після цього люди сідають за стіл, накритий непарною кількістю пісних страв. І ми вирішили трохи допомогти вам і написати, що потрібно приготувати у Водохресний святвечір.

Стіл на Водохресний святвечір 2018: обов'язкові страви

У деяких регіонах нашої країни за традицією на Другий святвечір на столі має бути 12 страв, як і перший, хоча це зовсім не обов'язково. Головне щоб всі вони були пісні, і серед них була голодна кутя. А крім цього, у Водохресний святвечір прийнято ставити на стіл наступні страви: кутя, борщ з грибними вушками, вареники з начинкою, грибна підлива і узвар (компот з сухофруктів).

Крім цього на стіл обов'язково кладуть трохи сіна і накривають його білою скатертиною. І тільки після появи першої зірки можна починати трапезу. Вважається, що до цього взагалі нічого їсти небажано, хоча пісні страви собі можна дозволити. Починати трапезу прийнято зі склянки освяченої води, адже вважається, що 18-19 січня вона має особливу силу і здатна захистити не тільки від злих духів, але і від всіх хвороб. А після цього потрібно з'їсти пісної куті.

Вода у Водохресний святвечір

Популярні новини зараз

Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

Як ми вже сказали, вважається, що вода у цей день має особливі властивості. Адже насправді вважається, що немає різниці коли саме її святити: вода освячена 18 січня має такі властивості, як і освячена 19 числа. Для цього люди з самого ранку йшли до церкви. Глечики або маленькі бидончики прикрашають колоссям пшениці або сушеними квіточками. А після цього її потрібно було не тільки пити, але і окропити всі кути в домі. Вважалося, що це буде захист від небажаних гостей.

Дивіться: Кухня отця Гермогена - поминальна Кутя

Тепер ви знаєте, які страви повинні бути на столі у Водохресний святвечір і яка роль води в це свято.