Великдень вважається одним із найважливіших релігійних свят у році. Традиційно це свято відзначають відразу ж після закінчення Великого посту. Тому дата Пасхи змінюється з року в рік. Раніше, це було і зовсім найважливіше свято в році, але до нас дійшли далеко не всі традиції Великодня. І зараз ми розповімо вам, те, чого ви точно не знали про Великодень.
Великдень 2018: якого числа буде в цьому році
У 2018-му році Пасха буде 7 квітня. Дата свята в кожен конкретний рік обчислюється за місячно-сонячним календарем, що робить його перехідним. Все тому, що воскресіння Христове відзначають відразу ж після Великого посту, який в цьому році починається 19 лютого.
До речі, цікаво, що в свою чергу, від дати святкування Великодня залежать і інші перехідні свята в році: Вознесіння Христа – сороковий день після Великодня, Трійці (П'ятидесятниця) – п'ятдесятий день після Пасхи, День Святого Духа – наступний день після Трійці.
Великдень 2018: традиції свята
Звичайно, найвідоміший звичай у це свято це вітатися фразою "Христос воскрес", а у відповідь ви почуєте "Воістину воскрес". Це знають всі, адже Великдень відзначають воскресіння Ісуса після смерті.
Так само, багато хто пам'ятає, що на Великдень було прийнято варити і фарбувати яйця і кожен з членів сім'ї повинен був з'їсти хоча одне з них.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У заможних родинах на Великдень було прийнято купатися з золотом і сріблом. Звичайно, не як герой знаменитого мультика про качок, просто у воду додавали трохи коштовностей. Вважалося, що це забезпечить вам багатство на цілий рік.
Молодь забиралася на дахи будинків зустрічати сонечко, вірячи в "грає світило в день Світлого Христового Воскресіння". Словосполучення "вартувати сонце" відносилося саме до цього звичаю.
А ось старі на Великдень любили розчісувати волосся, а потім рахувати, скільки його залишилося на гребінці. Скільки там волосся, стільки ще буде онуків.
Щоб руки не потіли, у дні святої Пасхи не брали в руки сіль.
До речі, ми вже сказали, що на Великдень було прийнято варити яйця, а от їсти їх потрібно було, щоб уберегтися від усіх хвороб. У це вірили всі люди.
Дивіться: ВЕЛИКДЕНЬ. КАЛЕНДАР ПРАВОСЛАВНОЇ І КАТОЛИЦЬКОЇ ПАСХИ 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 РОКИ.
Тепер ви знаєте, якого числа буде Великдень у 2018-му році і точно нічого не пропустите у свято.