З приводу абортів вже багато ведуться запеклі суперечки, які навряд чи коли-небудь закінчиться. Проблема абортів – одна з найбільш гаряче обговорювана на стику науки і моралі в будь-якому суспільстві. У деяких країнах вони дозволені, у деяких до сих пір знаходяться під суворою забороною. З якого терміну вагітності ембріон стає людиною, тобто аборт перетворюється на вбивство? Читайте про це в матеріалі Clutch.

Вчені з британського Королівського коледжу акушерів і гінекологів провели дослідження, в ході якого з'ясували, що ембріон не може відчувати біль аж до терміну в 24 тижні, тобто аборт, проведений до цього терміну, не може вважатися вбивством.

Про результати соціально значущого дослідження розповідає The Times.

Ембріон на ранніх термінах вагітності не відчуває болю, так як нервові закінчення в мозку знаходяться у стадії формування і не можуть сприймати больові сигнали. Дослідження показало, що нервові закінчення в корі головного мозку знаходяться у стадії формування до терміну вагітності в 24 тижні. Саме ця частина мозку відповідає за відчуття болю, а також вищі психічні функції.

Популярні новини зараз

Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років

Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп

Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків

Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати

Показати ще

Противники абортів вважають, що факт неповного формування нервових закінчень не дає впевненості в тому, що плід абсолютно не здатний відчувати біль. Однак медики зазначають, що такі висновки грунтуються на дослідженнях недоношених дітей і незастосовні до ембріону, що знаходиться в матці.

Інше дослідження показало, що навіть після закінчення строку на 24 тижні плід знаходиться в природно "сплячому" стані і залишається всередині матки несвідомим. Тобто, швидше за все, навіть пізні аборти, спричинені аномаліями розвитку плоду або серйозним ризиком для здоров'я матері, не приносять болю дитині в утробі.

Дослідники стверджують, що при штучному перериванні вагітності на великих термінах немає сенсу вводити анестезію, яка може бути ризикованою для організму матері: плід ще не здатний що-небудь відчувати.

Втім, переконати противників абортів навіть такими аргументами неможливо.

Слід визнати, що аборт ніколи не перейде в площину суто медичних проблем: занадто великий вплив переривання (або продовження) вагітності впливає на життя кожної окремо взятої жінки і суспільства в цілому.

Нагадаємо, на референдумі в Ірландії більшість підтримала легалізацію абортів.

Як повідомляв Знай.ua, влада Китаю прийняли важливе рішення і відтепер сім'ї самі зможуть вирішувати, скільки дітей їм заводити.

Також Знай.ua писав, бєлгородський Моз зобов'язав жінок питати дозвіл на аборт у священика.