Вночі з 30 квітня на 1 травня на більшій частині Центральної і Північної Європи в ознаменування розквітаючої весни відзначається Вальпургієва ніч (Walpurgis Night / Walpurgisnacht). Так, це традиційний весняний фестиваль і найбільш значний з язичницьких свят, присвячений родючості.

Назва Вальпургієвої ночі пов'язана з ім'ям святої Вальпурги, Уимбурнської черниці, яка приїхала з Англії до Німеччини в 748 році з метою заснування монастиря. Вона померла 25 лютого 777 року в Хайденхаймі. Вона користувалася надзвичайною популярністю, і її дуже скоро почали вшановувати як святу. У римському списку святих її день — 1 травня.

В середні віки існувало повір'я, що Вальпургієва ніч є ніччю бенкету відьом у всій Німеччині і Скандинавії. Відьми сідали верхи на мітли і зліталися на гірські вершини, де проводили час у диких бенкетах, танцях і зляганні з демонами і дияволом.

Прикмети та повір'я свята

За повір'ями кожен рік відьми на мітлах злітаються на "великий шабаш", а душі померлих виходять до людей. Відьми злітаються, щоб перешкодити настанню весни, наслати порчу і провести ніч в танці і веселощі. Люди в цю ніч виганяють відьом, розводять багаття, щоб спалити їх опудала.

Популярні новини зараз

Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору

Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари

Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень

Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками

Показати ще

Через свою містику Вальпургієва ніч вважається підходящим часом для проведення всіляких обрядів. Вважається, що трави знаходять чарівну силу. 30 квітня її насипали перед порогом - тоді нечисть не зайде в будинок, поки не перерахує всі травинки.

Вальпургієва ніч – час для жінок навести красу: зробити чистку або маску, спа-процедури, зробити обряди на здобуття любові. Крім того, сплетений вінок із зірваного в Вальпургієву ніч плюща зробить дівчину в очах коханого невимовною красунею. Для зміцнення здоров'я і якнайшвидшого зачаття на світанку треба було випити води з колодязя.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 29 квітня всі православні християни вшановують трьох мучениць Солунських — сестер Агапію, Хіонію та Ірину. Згідно з переказами, благочестиві сестри, разом з іншими християнками, ховалися в горах від переслідувань імператора Діоклетіана, однак, врешті-решт, їх схопили і привели на суд.