Вже 28 серпня православні віруючі відзначають одне з 12 головних церковних свят – Успіння Пресвятої Богородиці. Повна церковна назва свята – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Ця дата присвячується спогаду про смерть Божої Матері. Слово «успіння» символізує вознесіння духа і тіла до Господа Бога.

Успіння Пресвятої Богородиці 2018: історія свята

Після вознесіння Ісуса Христа на Небеса Пресвята Марія залишилася під опікою апостола Івана. Коли Цар Ірод почав переслідування християн, Богородиця з Іваном оселилася в Ефесі. Там вона щодня молилася та просила Господа скоріше взяти її до себе. В один день до неї явився Архангел Гавриїл і сповістив, що після закінчення трьох днів її земне життя закінчиться.

Діва Марія перед смертю побажала побачити всіх апостолів, які проповідували християнство по різних містах. І її бажання здійснилося. Апостоли зібралися біля ложа Богородиці, на якому вона покірно прийняла смерть. Труну з тілом Божої Матері поховали в печері.

Апостоли ще три дні залишалися біля її підніжжя і молилися. Апостол Фома запізнився до поховання. Йому дозволили відчинити вхід у труну і вклонитися святим останків, однак у печері тіла не виявилося. Апостоли переконалися в тілесному вознесінні Богоматері на небеса.

Успіння Пресвятої Богородиці 2018: традиції і обряди свята

Це свято має 1 день предпразднства і 8 днів попразднства. Крім того, в цей день священики одягаються в брання блакитного кольору.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

У переддень свята в центр храму виноситься Плащаниця, на якій зображений лик Богоматері. Далі відбувається всенічне бдіння. На 2-й або 3-й день свята у багатьох кафедральних і парафіяльних храмах звершується Чин погребіння Богоматері.

Під час утрені на великому славослів'ї священнослужителі виходять до Плащаниці Пресвятої Богородиці і кадять її. Потім вони обносять її навколо храму. Після цього священнослужителі помазують парафіян освяченою оливою (єлеєм).

Зазначається, що перед Успінням Пресвятої Богородиці проходить суворий Успенський піст. 28 серпня парафіяни розговляються. Господині готують святкові страви, якими пригощають сім'ю і всіх нужденних.