Як відомо, паштел-де-ната (Pastel de nata) – популярні тістечка із заварним кремом родом з Лісабона, Португалія. Вони були придумані католицькими ченцями в монастирі Жеронімуш в Лісабоні до XVIII століття. В ті часи в монастирях використовували яєчні білки для підкрохмалювання одягу, зокрема, вбрання черниць. Решту жовтків йшли на приготування тортів і тістечок. З часом рецепти солодкої випічки і кондитерських виробів поширилися по всій країні і на території колишніх португальських колоній.

Отже, для приготування паштел-де-ната нам знадобиться:

Для тіста:

борошно – 200 г

вершкове масло – 100 г

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

крижана вода або молоко – 5 ст. л.

Для начинки:

жирні вершки – 350 мл

яєчні жовтки – 4 шт.

ванільний стручок – 1 шт.

цукрова пудра – 50 г

цукор – 75 г

цукрова пудра і кориця – для посипання

Рецепт приготування тістечок:

1. Вершкове масло порубати разом з борошном у крихту. Додати крижану воду і швидко замісити тісто.

2. Формочки для кексів змастити маслом. Тісто скачати в ковбаску і розрізати на шматочки. Викласти тісто у формочки і зробити пальцями бортики. Поставити на 30 хвилин у холодильник.

3. Жовтки розтерти з цукровою пудрою і борошном. Довести до кипіння вершки разом з цукром і серцевиною ванільного стручка. Залити жовтки гарячими вершками, добре перемішати. Проварити на слабкому вогні до загусання.

4. Викласти заварний крем у формочки з тістом. Випікати при 200 С близько 20-30 хвилин. Дати тістечком охолонути до кімнатної температури, а потім поставити в холодильник на кілька годин.

5. Готові тістечка посипте цукровою пудрою, змішаною з меленою корицею.

Порада дня: паштел-де-ната можна приготувати з покупного листкового тіста.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що міжнародна група експертів провела ряд досліджень і визначила сім найбільш корисних для сніданку продуктів. З'ясувалося, що ідеальне ранкове меню повинно бути складено таким чином, щоб організм повною мірою отримував весь комплекс поживних речовин.

Хочете вірте, хочете ні, однак старовинна мудрість про сніданок, який людина повинна з'їсти сам, не втрачає актуальності і в сучасних умовах. Навпаки, агресивна інформаційна середовище і напружена робота вимагає захисту організму.