Американська компанія Planet Labs опублікувала добірку супутникових знімків, які, на відміну від більшості аналогів, зроблені не з вертикального ракурсу, а під кутом. Таким чином фахівці вирішили довести, що зйомка з космосу - це не завжди "нудні" і "плоскі" картинки.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

"Хоча деякі про це все ще сперечаються, ми знаємо напевно, що наша Земля - ​​не плоска. Але традиційна супутникова зйомка, з якої ми всі знайомі, як ніби повідомляє про зворотне. Метод зйомки, коли камера направлена ​​строго вертикально вниз, вбиває перспективу - зображення виглядають так, ніби це карти, а не фотографії", - говорить співробітник Planet Labs Роберт Сіммон.

Як приклад він наводить "класичне" супутникове фото гори Фіцрой на кордоні Аргентини і Чилі. З такої точки зйомки зрозуміти особливості рельєфу і висоту хребта неможливо, зазначає Сіммон: на це натякає хіба що тінь, яку відкидає гора. В іншому фото виглядає плоским і не особливо цікавим.

А ось це ж місце з іншого ракурсу:
За словами Сіммона, хоча фото виглядає, ніби зроблено з борту літака, це не так: для цього повітряне судно довелося б підняти на 450 кілометрів, а це в 10 разів більше межі висоти польоту.
Варто відзначити, що раніше У NASA офіційно підтвердили наявність непрямих доказів існування життя на Титані. В атмосфері планети був знайдений вінілаціанід - органічна сполука, завдяки якому живі істоти можуть виживати в світі метанових озер.

Сенсаційна звістка передав на Землю дослідницький зонд "Кассіні" в липні минулого року. Однак, вчені провели ще серію тестів, щоб повністю виключити можливість помилки.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

Вінілаціанід служить таким собі аналогом земних молекул фосфоліпідів, які формують частково проникні клітинні мембрани - без них життя було б просто неможлива. Тепер хіміки стверджують, що метанові озера Титана є рідною домівкою для мільярдів одноклітинних мікроорганізмів, а значить, теоретично, там є і більш складні істоти.

Варто відзначити, що раніше міжнародна група вчених провела серію досліджень, в результаті яких змогла зробити припущення, що на супутнику Сатурна може існувати деяка форма життя.

Як повідомляє офіційний сайт NASA, на Титані виявили величезну кількість акрилонітрилу, а це, в свою чергу, може говорити про те, що на супутнику знаходяться й інші компоненти життя. Дослідники стверджують, що акрилонітрил при певних умовах може утворювати специфічні стійкі структури, які чимось нагадують клітинні мембрани.

Вчені вважають, що молекули акрилонітрилу можуть поступово перетворюватися на якусь подобу таких мембран, щоб після перерости у більш складну структуру, яка вже нагадуватиме звичну для наукового світу побудову клітини. "Якщо клітинні мембрани на Титані можуть бути сформовані з акрилонітрилу, це може бути першим кроком до появи життя на супутнику Сатурна", - йдеться в статті.

Крім того станція Cassini, яка наближається до завершення своєї 20-річної місії, виявила дивну аномалію в магнітному полі кільценосної планети.

Вчені проаналізували дані, які зібрав супутник та з'ясували, що магнітне поле Сатурна синхронізоване з його віссю. Саме це, за словами спеціалістів, не дає можливості визначити, скільки триває день на газовому гіганті.

"Нахил осі магнітного поля виявився набагато менше, ніж ми припускали до цього і це досить важко пояснити. На даний момент ми не можемо виміряти тривалість дня на Сатурні, але ми все ще працюємо над цим", - розповіла фахівець Мішель Дауерті.

Політ на Титан - 1,5 мільярда кілометрів.Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що телескоп зняв останні секунди китайської "пропажі".