У п'ятницю, 8 червня, відзначається свято Найсвятішого Серця Ісуса, Feast of the Sacred Heart of Jesus. Припадає воно на 19-й день після П'ятидесятниці і, відповідно, на восьмий день після свята Тіла і Крові Христових. Про це повідомляють ЗМІ.

Темою свята є любов Бога, явлена нам у серце Його, подяку за неї і дароване спасіння. Саме Ісус є джерелом спокутої милосердної і цілющої любові, яка допомагає нам зростати в любові до Христа, а через нього і в любові до всіх ближніх.

Слід зазначити, що біблійне розуміння слова "серце" не збігається із загальноприйнятим сучасним тлумаченням. У сучасній культурі серце є символом почуттів, тоді як у єврейській мові, і, відповідно, мисленні, серце означає глибинну сутність людини, а також її наміри і рішення.

Бог дав людям "серце, щоб мислити" (Сір 17,6). Людське серце — це джерело свідомої особистості, мислячої і вільної, місце остаточних рішень і неписаного Закону Божого. До появи культу Серця Ісуса любов Бога особливим чином віжчувалась в образі Христа Доброго Пастиря.

У Середні століття особливим чином шанувалися Христові рани, увінчана терням голова. В 16 столітті, особливо завдяки Ордену Єзуїтів, культ Серця Ісуса досягає апогею. У 1672 році Іван Ед відслужив із дозволу єпископа першу святу Месу про Серце Господа Ісуса. Іван Ед був сповідником Маргарити Марії Алакок, якій в баченні відкрилося бажання Ісуса, щоб люди особливим чином шанували Його Серце.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Апостольська Столиця протягом ста років зволікала з офіційним встановленням нового свята. Перший дозвіл було отримано польськими єпископами від Папи Климента XII в 1765 році, а в 1856 році Пій IX ввів літургійне святкування Пресвятого Серця Ісуса як обов'язкове для всієї Церкви.

Лев XIII поглибив розуміння посвячення Пресвятому Серцю, ілюструючи взаємозв'язок між його шануванням і порятунком світу. В урочистість Серця Ісуса після Причастя читається молитва, в якій висловлено прохання, щоб Серце Ісуса, в якому світ відкриває істинну природу Бога, навчив нас бачити Христа в братах.

Серце Ісуса було простромлене на хресті і стало джерелом Таїнств Церкви. З нього витекла кров та вода, що вказують на Хрещення і Євхаристію, без яких неможливо вести праведне життя і спілкуватися з Богом.

Дивіться сюжет про церкву