У лютому в продажу з'явиться книга, в назву якої винесено назва популярної спільноти "Страждаюче Середньовіччя", яка зробила впізнаваним власний формат картинок.
Про це повідомляє TJ.
Про вихід книги журналісти розпитали одного із співзасновників спільноти Юрія Саприкіна.
Як взагалі з'явилася ідея книги?
Мені написали з видавництва АСТ з пропозицією випустити "книгу про паблік". Альбом з мемамі виглядав би дивно - і ми подумали, що непогано було б звернутися за допомогою до істориків-медієвістів і запропонувати їм написати книгу, яка була б цікава нашій великій аудиторії.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
До речі, книгу вже можна замовити без націнки в магазині видавництва.
Все ж весела спільнота про мемаси, нехай і з інтелектуальним підтекстом, і серйозне дослідження - це різні речі. Хто працював над матеріалом?
Від спільноти в книзі - назва, наше вступне слово і купа картинок, які ми використовували останні п'ять років, але без тексту. Однак з відомими персонажами і образами, сенс яких знають далеко не всі.
Ми тут скоріше як продюсери, а над матеріалом працювали люди, які давно займаються дослідженням середньовічної іконографії.
Спочатку ми попросили написати книгу історика Михайла Майзульса, який кілька разів пояснював наші картинки для "Арзамаса" та інших просвітницьких проектів і медіа. Михайло, наскільки мені відомо, запросив в співавтори історика Дільшата Хармана та культурного антрополога Сергія Зотова.
Ми зустрілися, вони запропонували ідею книги - це дослідження по середньовічній іконографії. Нам сподобався план книги, і через рік вона була написана.
Всередині буде щось про інтернет і сучасне сприйняття середньовічних образів?
У книзі правда багато про сприйняття. Про межі сакрального і священного. Про те, що багато, за що сьогодні можуть посадити, в Середньовіччі вважалося нормальним і смішним. У книзі розказано про середньовічних образах (пеніси на деревах, мавпочки на полях та інше), про їхнє значення і їх ролі в розвитку світового мистецтва.
"Сміх, страх та сила": У Києві відбувся VII Книжковий Арсенал.