Під час цунамі в рух приходять не просто поверхневі шари, але вся товща води до самого дна. Найчастіше люди поняття не мають про ці тонкощі і не знають, що цунамі породжує кілька хвиль.

Наприклад, цунамі 2004 року застало зненацька масу людей. Багато хто після першої хвилі просто поверталися на берег з цікавості і знімали те, що відбувається на відео. Для більшості нещасних це стало останнім роликом.

Причиною більшості цунамі є підводні землетруси, під час яких відбувається різке зміщення (підняття або опускання) ділянки морського дна. Цунамі утворюються при землетрусі будь-якої сили, але великої сили досягають ті, які виникають через сильні землетруси (з магнітудою більше 7).

В результаті землетрусу поширюється кілька хвиль. Більше 80 % цунамі виникають на периферії Тихого океану. Перший науковий опис явища дав Хосе де Акоста в 1586 році в Лімі, Перу, після потужного землетрусу, тоді цунамі заввишки 25 метрів увірвалося на сушу на відстань 10 км.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Показати ще

Ось такою страшною може бути природа.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", в Японії пройшов потужний землетрус.

На щастя, стихія вирувала недовго. Загрози цунамі немає, інформація про завдані збитки і людські жертви поки відсутня. Про це пише видання "Сегодня".

В Японії в районі префектури Гумма, що знаходиться в центрі острова Хонсю, в неділю, 17 червня, стався землетрус магнітудою 4,7. Як повідомило Японське метеорологічне управління, епіцентр коливань знаходився на глибині 20 км під поверхнею землі.

Нагадаємо, за даними вчених, в останні роки коралові рифи гинуть по всій Землі. Рифи – природний бар'єр, який захищає берег від величезних морських хвиль. А в останні роки рифи почали масово гинути.

Водорості, що живуть в коралі, страждають від підвищення кислотності і потепління. Через це втрачають колір і руйнуються самі корали. Приміром, Великий бар'єрний риф в Австралії вже включений в "червону книгу" ЮНЕСКО.

Поступове руйнування рифів призведе до того, що вони більше не зможуть гасити океанські хвилі, які будуть реагувати на берег з усією міццю.