Раніше Znaj.ua розповідав про найвищий житловий хмарочос Нью-Йорка. Але як забудовники отримують можливість будувати такі високі будівлі?

Ще Римським правом було встановлено, що власник земельної ділянки розпоряджається і простором над і під нею – «до самого раю і пекла». Цей принцип діє і на рівні держави та її повітряного простору. Все, що знаходиться над наземними кордонами, вважається повітряним простором держави.

Але в забудованому хмарочосами Нью-Йорку, виявляється, право на повітря обмежено. У деяких районах забудовники не можуть зводити будівлі вище 35-ти поверхів. Повітря над цим рівнем вже не входить у власність девелопера.

Тому для того, щоб побудувати висотний будинок, девелопери викупляють право на повітря у власників землі по сусідству. Чим нижче будівля знаходиться поруч, тим більше повітряного простору можна придбати у її власника.

Купувати «повітря» можна було тільки у сусідів. Тому якщо забудовник вирішив втиснути новий хмарочос між вже існуючими, то йому доведеться брати участь у ланцюжку перепродажів права на повітря. Просити своїх сусідів, щоб ті викупили потрібні поверхи у своїх сусідів – і перепродали йому. Так утворювалися цілі агентства буквально з продажу повітря.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Чим престижніший район і чим більш щільно він забудований, тим ціна на повітря вище. Для будівництва хмарочоса з видом на Центральний парк, було викуплено право на повітря у сусідньої церкви по 430 доларів за квадратний фут. Так що тільки одне повітря коштувало будівельній компанії 30 мільйонів доларів.

Місцева влада Нью-Йорка внесла пропозицію про те, щоб право на повітря можна було продавати не тільки сусіднім будівлям, але будь-яким спорудам в окрузі. Так у старовинних будівель з'явиться можливість продавати право на повітря без спеціального дозволу адміністрації, а частина виручених від угоди коштів буде йти на благоустрій міста.

Багато городян не дуже задоволені цим рішенням, оскільки побоюються, що місто втратить свою унікальність і історичну спадщину. Адже мільйони туристів приїжджають до Нью-Йорка не тільки подивитися на його хмарочоси, але і для того, щоб відчути романтичну атмосферу старовинного «Нового Амстердама».

Спецпропозиція - авіаквитки Київ-Нью-Йорк в обидві сторони від 13 322 грн.