Українська стрічка "Дике поле" за романом Сергія Жадана "Ворошиловград" зібрала на краундфандингу в Швейцарії майже 40 тисяч франків - понад мільйон гривень.
Про це розповів режисер фільму Ярослав Лодигін. Він пояснив, чому відео, яке потрапило в мережу як трейлер до фільму — насправді ним не є.
"Це відео було створено для показу на Зимовому ринку Одеського кінофестивалю, і не мало потрапити на очі глядачам. Це, звичайно, не трейлер", — розповів Лодигін "Українській правді".
Копродюсер "Дикого поля" зі Швейцарії використав цей ролик для краудфандингової кампанії в своїй країні.
"Потім швейцарська інформаційна агенція переклала українською матеріал місцевої преси про цю кампанію, і так відео, яке ми робили нашвидкоруч для директорів українських кінотеатрів потрапило в український інтернет", — пояснив режисер.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Фільм за романом Жадана "Ворошиловград" вийде на екрани у жовтні 2018 року під назвою "Дике поле".
За сюжетом, головний герой фільму - історик за освітою і політичний експерт за даними на візитці, Герман Корольов, змушений повернутися в рідне місто Луганської області, щоб захистити своє майно від бандитів.
На повернення з Харкова його змушує дзвінок знайомого на прізвисько Коча. Той повідомив, що брат Германа раптово поїхав за кордон, полишивши без нагляду свій бізнес – заправку.
Приїхавши, Герман з’ясовує, що разом із заправкою брат залишив двох співробітників: Кочу і слюсаря на прізвисько Травмований. А ще проблеми – навколо станції мов хижі птахи кружляють потенційні рейдери.
Роль Германа у картині виконує Олег Москаленко. Цю можливість він виборов, конкуруючи із майже 150 іншими акторами. На кастинг приходив 5 разів.
Кочу зіграє Володимир Ямненко, а Травмованого – Георгій Поволоцький.
Нагадаємо, зйомки стрічки більше місяця тривали у Старобільську, після чого продовжилися в Києві і закінчилися у вересні минулого року.
Над створенням сценарію також працювала драматургиня Наталя Ворожбит. За словами продюсера стрічки Саші Костіної, фільм має класичну вестернівську композицію, тож стрічка стане вестерном. Точніше його різновидом – істерном, адже дія відбувається у східній півкулі.
Зазначимо, що проект фільму за романом "Ворошиловград" став одним з переможців Дев'ятого конкурсного відбору кінопроектів. Також проект екранізації роману Жадана виграв конкурс на німецькому кінофорумі.
Бюджет фільму, за першими оцінками, мав скласти від 500 тис. до 1 млн гривень. Переговори з інвесторами вели в Україні та за кордоном. У 2016 році проект фільму став переможцем дев'ятого пітчингу Держкіно, а пізніше і пітчингу у Коттбусі. Таким чином, загальний бюджет стрічки у 1,1 мільйони євро порівну розділений між вітчизняними та зарубіжними спонсорами.
Як повідомляв портал "Знай.ua", режисер Ярослав Лодигін спільно з командою творців екранізації роману Сергія Жадана "Ворошиловград" отримали першу нагороду COCO WIP AWARD на міжнародному кінофорумі Connecting Cottbus.