Смартфон вже давно став незамінним гаджетом у повсякденному життя, але він допомагає не лише у роботі, спілкуванні та розвагах. Більшість сучасних телефонів оснащени функціями, які допоможуть в екстрених випадках.
Портал Adme написав про маловідомі можливісті смартфонів для самопорятунку.
Швидкий екстрений виклик
Функція SOS в останній версії iPhone стала більш досконалою. Якщо активувати в настройках режим "Автовиклик", то після утримання бічної кнопки і однієї з кнопок регулювання гучності почнеться зворотний відлік. Через 3 секунди телефон сам набере номер екстреної служби і відправить повідомлення з геолокацією екстреним контактам. Єдиний момент: цей номер потрібно попередньо ввести у налаштуваннях.
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Голосовой помощник
Голосовий помічник Siri в iPhone одразу ж викличе лікарів, пожежників або рятувальників, якщо його про це попросити. Аналогічна функція Google Assistant є в Android-смартфонах.
Батьківський контроль
Функція, яка є у кожному сучасному телефоні, але деякі батьки чомусь не надто активно нею користуються. Вона допоможе не лише захистити дитину від шкідливого контенту та збоченців у мережі, а й заборонить покупки додатків.
Секретна відеозйомка
Якщо є необхідність зняти шпигунське відео, потрібно натиснути кнопку камери на заблокованому екрані і підняти шторку вгору. Після цього перейдіть в режим відео, почніть запис і, утримуючи екран у наполовину заблокованому вигляді, 3 рази подвійним клацанням клікніть по кнопці Home. Дочекайтеся, поки екран повністю згасне. Прихований запис розпочався.
Сигнальний ліхтар
3 коротких, 3 довгих і знову 3 коротких світлових сигнали - міжнародне повідомлення про лихо, на яке реагують екстрені служби. Такі спалахи здійснюють майже усі смартфони.
Рятівний будильник
Якщо ви опинились під завалом, наведіть будильник на кожні три хвилини. Він допоможе залишатися при тямі та не пропустити прибуття рятувальників.
Моментальний перекладач
Перебуваючи в іншій країні, мова якої вам взагалі невідома, в екстреній ситуації допоможе перекладач від Google. Вам не обов'язково писати слово, а достатньо лише навести камеру на напис. Ця функція може врятувати життя та зрозуміти, що написано, якщо діяти потрібно швидко.
Жучок для прослушки
У новій версії iOS можна включити режим "автоматична відповідь" та поставити iPhone у беззвучний режим. Ви можете залишиnи гаджет де завгодно, а потім зателефонувати на нього та почути усі, що говорять на іншому кінці.
Точне розташування власника
Ця функція допомагає не лише знайти загублений смартфон, а й знайти людину. Поділившись своїми даними в iCloud з близькими, ви надасте їм можливість знайти себе в екстреній ситуації.
Безпечне водіння
Ця функція дозволяє автомобілістам спокійно їхати та не відволікатися на виклики. Відправник почує сигнал, що йому передзвонять, як тільки буде нагода.
Як повідомляв портал "Знай.ua", існує безліч простих речей, які ми використовуємо неправильно.