Кожен знає, що в Україні відзначають Різдво 7 січня. А самому святу передує однойменний піст, який триває аж 40 днів. Саме свято пов'язане з величезною кількістю обрядів, традицій і символів. Саме про це ми б хотіли розповісти вам, щоб ви знали, які є традиції в Різдво Христове.

Різдво Христове 2018: традиції свята

Свята вечеря – це, мабуть, головна традиція Святвечора. 6 січня за святковим столом повинна зібратися вся родина, навіть немовлята. Всього має бути 12 страв – як апостолів. А сам пост діє, поки не з'явиться перша зірка – відсилання до історії трьох царів, які принесли новонародженому Ісусові дари на Різдво.

Так само, дуже важливою частиною Різдва вважається дідух. Цей житній, пшеничний або вівсяний сніп встановлюється як нагадування про предків і про давні традиції землеробства в Україні.

Різдво Христове 2018: що повинно бути на столі

Популярні новини зараз

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

"Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж

Показати ще

Як ми вже сказали, всього на різдвяному столі повинно бути 12 страв. А найголовніше – це кутя. Саме з цієї ритуальної каші і потрібно почати свою трапезу. У святкове меню також входять вареники з різними начинками, пісний борщ або капусняк (їх подають разом з пампушками або млинцями), салати з овочів, голубці, пироги, смажена риба і численні соління.

Колядки на Різдво 2018

Починаючи з 6 січня молоді хлопці збиралися компаніям, ходили по дворах з великою шести-восьмикутною зіркою, прикрашеною різнокольоровими стрічками. Вони співали пісні, які прославляють бога – колядки і щедрівки. В кожному дворі вони повинні були запитати дозволу заспівати. Але зазвичай ніхто не відмовляв, адже це вважається гріхом. І за це господарі давали колядниками дрібні гроші, або різні частування. До речі, ця традиція на Різдво і зараз збереглася в Україні.

До речі, вважалося, що дівчата в Різдво зазвичай ворожили на судженого, але найдавніші традиції, кажуть, що це було під суворою забороною.

Дивіться: Традиції святкування Різдва в Києві

Тепер ви знаєте головні традиції і обряди в Різдво Христове в Україні і точно нічого важливого не пропустіть.