Різдво – це одне з найважливіших релігійних та народних свят у році. Його щорічно відзначають 7 січня. І в честь цього свята ми вирішили розповісти вам трохи більше про нього, щоб ви знали історію і традиції Різдва Христового.
Різдво 2018: історія свята
Як відомо, у нашій країні церква на початку 20 століття не перейшла з Юліанського календаря на новий григоріанський, внаслідок чого календар на 13 днів відрізняється від календаря, який використовується іншими християнами.
З самого початку Різдво, як і в усьому іншому світі, відзначалося у нас дуже широко і було чи не найважливішим святом в році. Але в 1918 році Радянська влада заборонила це торжество. Цікаво, що всі різдвяні традиції після цього не забули, а просто перенесли на Новий рік. Сталося це в 1935 році, після того, як влада знову дозволила наряджати ялинки. От тільки цікаво, що зірка, яка раніше символізувала ту, яка згідно з Євангелієм, призвела до тільки що ненародженого немовляти Христу волхвів, змінили. Якщо раніше вона була 7-кінцева, то тепер, як і радянська, - 5-и.
Після того як Союз розпався у святах нічого сильно не змінилося. Різдво, як і раніше, залишається не настільки важливим, як Новий рік. Зараз це скоріше свято для православних віруючих і людей, а не для всієї країни.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Різдво 2018: традиції свята
Ну звичайно, всі знають, що на Різдво потрібно накрити стіл з 12 страв, серед яких обов'язково повинна бути кутя. У зборі повинна бути вся родина, навіть немовлята. Так само, молоді хлопці в Різдво зазвичай колядували. Ходили по дворах і співали пісні, які прославляють бога, а за це господарі давали їм невеликі гроші, або гостинці. Ну і, звичайно, зараз Різдво – це, швидше релігійне свято. Тому щорічно 7 січня багато людей іде в церкву на урочисте богослужіння.
Дивіться: Традиції святкування Різдва в Києві
Тепер ви знаєте, історію і традиції Різдва і точно нічого не пропустите у цей день.