Чорнобиль називають містом-привидом, містом позбавленим життя... Але чи це правда, чи відповідають очікування дійсності? 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша аварія – вибухнув ядерний реактор. Тоді в атмосферу було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин. Багато хто вважає, що це вбило все живе в Чорнобилі, однак рослини створили собі антирадіаційний щит. Факти ICTV розвіяли міфи навколо містичного міста.

Ліс Чорнобиля

У 1986 році ліс в Чорнобилі прийняв на себе найбільшу частку випромінювання. Через високі дози радіації велика частина дерев (в основному сосна) загинула, інша – забарвилася в буро-червоний колір. Тоді біля лісу і з'явилася назва рудий або іржавий. Правда, сьогодні його можна так називати тільки через колір лишайника. А в іншому флора тут відродилася і радує різноманітністю. Зараз у Чорнобилі можна побачити не тільки соснові дерева, але і березу, вільху, осику й різні кущі.

Мутанти Чорнобиля

Не всі вірили, що природа тут відновиться сама, однак саме так і сталося. У 30-кілометровій зоні було виявлено 17 видів тварин, занесених в Червону книгу України. З них рись, борсук, видра річкова, орлан-білохвіст, чорний лелека та інші. У 1998 році в зону відчуження завезли і коней Пржевальського, які колись мешкали в Поліссі. Вони не тільки успішно прижилися, але і збільшили чисельність.

Чорнобильці

При цьому багато людей думають, що в Чорнобилі відсутнє життя і уявляють собі місто саме так. Однак тут є інфраструктура, в тому числі і магазини. В Чорнобилі, звичайно, багато зруйнованих домівок, де не живуть люди. Однак є і житлові багатоповерхівки.

Популярні новини зараз

Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні

"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте

Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати

Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку

Показати ще

Згідно з даними Всеукраїнського перепису 2001 року Чорнобиль, як і Прип'ять, віднесені до міст "без населення", однак вони не повністю покинуті людьми. В першу чергу місцевість населяють ті, хто займається ліквідацією на Чорнобильській АЕС, а також її працівники. Для нормального захисту міста і для контролю проживаючих людей були утворені підрозділи міліції та службові організації.

Тут живуть і так звані "самосіли", люди, які повернулися в рідні домівки. Тільки в 1987 році назад приїхало близько 1200 осіб. Однак на 2010 рік у зоні відчуження проживало лише 269 осіб, які мешкали в 11 кинутих населених пунктах, в тому числі, і в Чорнобилі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у день річниці Чорнобильської аварії, 26 квітня, в Україні покажуть короткометражний фільм-постсимфонію "Арка".