28 квітня православна церква відзначає Пудів день. Швидше за все, назва цього свята походить не тільки з причини вшанування пам'яті святого апостола Пуда, а походить від слова "Спід", тобто схованки, затишного місця. Давайте розберемося, що можна робити, а що ні.
Святі апостоли Аристарх, Трохим і Пуд були одними з сімдесяти учнів Ісуса Христа. Ісус Христос під час свого земного життя направив своїх апостолів з Євангельським благовістям. Іншими словами, Христос дав своїм учням донести до народу іудейського радісну звістку про те, що на землю прийшов Спаситель, Месія, який допоможе людям знайти Царство Небесне.
Святі апостоли Аристарх, Трохим і Пуд мало відомі. Інформація про їх благе життя і діяння до сучасності практично не дійшла.
• У Пудів день вірили, що можливо вигнати смерть. Для цього витягували бджіл з-під спуда, де розміщували вулики на зимівлю, а потім за допомогою спеціальних слів закликали пролитися дощь, що виганяє смерть.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
• 28 квітня природа остаточно перетворювалася після зимової сплячки. У річках з'являлися жаби, розпускалися берези, цвіла рання вишня.
• Селяни на Пудів день збирали цілющі трави, бруньки калини і горобини, а потім готували на їх основі різні цілющі знахарські настоянки. Вірили, що горобина допомагає позбутися від зубної хвороби. Для цього потрібно було погризти гілку горобини і попросити у неї вилікувати хворий зуб.
• Працювати допізна на Пудів день не віталося. Так можна було накликати страшну біду або нещастя як на самого себе, так і на весь свій рід.
Народні прикмети на 28 квітня Пудів день
Слов'яни примічали за природою і в Пудів день шукали вірні знаки того чи іншого явища або події в житті.
Так, якщо на Пудів день бджоли в цей день поверталися до своїх вуликів раніше звичайного терміну, то незабаром манастати сильне потепління.
Якщо ніч 28 квітня була прохолодною, а день був спекотним і світлим, значить, тепла погода остаточно прийшла на землю.
Коли на Пудів день граки грали один з одним, нестямно кричали, вважалося, що це провісник теплої та сонячної погоди.
Якщо в ярах бачили промерзлу землю, то хорошого врожаю зернових не очікували.
Кулики, які прилетіли на Пудів день були вірними вісниками того, що весна підходила до своєї середини і літо вже не за горами.
Дивіться сюжет про церкву