У цей день католики відзначають Преображення Господнє, описане у всіх Євангеліях, явище Божественної величі і слави Ісуса Христа перед трьома найближчими учнями під час молитви.

Відзначається, що Преображення Господнє відзначається з 4 століття, а в календар католицької церкви було введене папою Калікстом III у 1457 році. У той же час православна церква відзначає свято 19 серпня.

Преображення Господнє 6 серпня: історія

Якось Ісус Христос зізнався учням, що Він постраждає за людей, помре на Хресті і воскресне. Тоді Він звів Петра, Якова та Івана на гору Фавор і преобразився перед ними. В той момент Його обличчя засяяло, а одяг став сліпучо-білим. Два пророка Старого Завіту — Мойсей та Ілля — з'явилися Господу на горі і розмовляли з Ним, а голос Бога Отця зі світлої хмари, що осяяла гору, свідчив про Христа.

Преображенням на горі Фавор Господь Ісус Христос показав своїм учням Славу Свого Божества для того, щоб вони під час Його майбутніх страждань і Хресної смерті не повагались в християнській вірі.

В деякій мірі Свято Преображення пов'язане зі старозавітним Святом кущів. «Якщо хочеш, зробимо тут три кущі», — каже Петро до Ісуса. Це підтверджується і обрядом здійснювати в цей день освячення плодів.

Популярні новини зараз

ТЦК штрафує роботодавців: вручай повістки або плати штрафи

Українцям знову заплатять 2200 гривень: шанс підготуватися до зими

Додадуть 500 гривень: пенсіонерам обіцяють надбавку у червні

Пенсійний фонд встановлює нові норми: кого торкнуться

Показати ще

Крім того, в цей час як раз встигають злаки і виноград, які християни приносять до церкви на знак подяки Богові за дарування цих плодів. Частину цього врожаю в перші століття християни жертвували у храм для звершення таїнства євхаристії.

Особливий символізм у католицизмі придбав обряд освячення плодів у день свята Преображення. Так, в цей день показано щось нове, преображення і благодатний стан, що людина і світ знаходять з Воскресінням Христа. І вся природа, яка прийшла в розлад з того моменту, коли у світі з'явився гріх, тепер разом із людиною очікує майбутнього оновлення.

Нагадаємо, що 5 серпня православна церква згадує святих Трохима, Феофіла і з ними тринадцять мучеників.

Як повідомляв портал Знай.uа, 5 серпня відзначається народне свято Трохим Безсонник.

Також портал Знай.uа писав, що щорічно в першу неділю серпня відзначається День Повітряних сил Збройних сил України.