У цей день в народі відзначається свято Панкратій і Кирило. У той же час за церковним календарем це дата вшанування двох священномучеників Панкратія Тавроменійського і Кирила Гортинського.

Історія життя святих

Панкратій родом з Антіохії. У дитинстві з батьками відправився в Єрусалим, коли там був Ісус, щоб отримати його благословення. Тоді він і познайомився з апостолом Петром.

Коли юнак став сиротою, оселився в печері Понтійського хребта, де багато молився. Там його відшукав апостол Петро і покликав у Кілікію, де їх зустрів апостол Павло. Петро і Павло призначили Панкратія єпископом Тавроменії.

Кирило жив у III столітті. У правління імператора Діоклетіана його заарештували з іншими християнами і кинули в темницю. З волі Всевишнього Кирило дивним чином опинився на волі і за Божом указом попрямував до Риму. Там він проповіддю надихнув православних не падати духом.

Коли гоніння знову наздогнали Кирила, він відправився в Єрусалим. По дорозі в місто йому прийшло бачення, яке вказало на острів Крит, де святого обрали єпископом за непохитну віру у Господа. У 90-річному віці священномученика обезголовили язичники.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще
Традиції та обряди свята

У цей день наші пращури всією сім'єю збирали перші огірки. Так, за традицією перший огірок господиня будинку повинна була зірвати потай від усіх і закопати в найпотаємнішому куточку городу. Вважалося, що після такого обряду і наступний рік буде дуже врожайним.

Крім того, колись про улюблені всіма огірки в народі складали численні загадки. Багато з них відомі всім із дитинства: «Ні вікон, ні дверей — повна хата людей»; «Повно корито народу намито»; «Лежать у матки телятки візьмеш. Лежать рядками, зелені самі».

Варто відзначити, що цей овоч завжди дуже любили слов'яни. На Русі їх їли прямо з грядки, ще готували з огірків різноманітні страви. На сьогоднішній день вже нікого не здивуєш салатом з огірків, проте в давні часи наші предки цей овоч не вживали тільки в сирому вигляді.

Нагадаємо, 20 липня православна церква шанує преподобних Фому Малеїнського і Акакія.

Як повідомляв портал Знай.uа, 18 липня відзначається Міжнародний день Нельсона Мандели.

Також портал Знай.uа писав, що в УПЦ заявили про блокування з боку київської влади участі парафіян у хресній ході та молебні в столиці на Володимирській гірці.