Просуватися по кар'єрних сходах вгору сьогодні не тільки вигідно і прибутково, але й модно. Щодня на сторінках інтернет-ресурсів та соціальних мереж можна зустріти величезну кількість статей і запрошення на тренінги з підвищення ефективності роботи. А що ж заважає людині ефективно працювати? Розглянемо п'ять основних факторів.
1. Звичка відкладати справи на завтра.
Цією шкідливою звичкою страждають багато. Величезна кількість справ, будучи кілька разів відкладеними, мертвим вантажем повисають на плечах її володаря, не влізаючи повністю ні в один розпорядок дня.
2. Небажання зізнатися собі у тому, що неправильно обрали роботу.
Вранці не хочеться вставати? Робите все, щоб з якихось причин переставити будильник? Постійно спізнюєтеся? Отпрашиваетесь по будь-якому зручному випадку? Свердліть поглядом годинник, чекаючи закінчення робочого дня? Цілком можливо, ви просто не на своєму місці.
3. Невміння розв'язувати відповідальність.
Багато людей працюють за правилом: "хочеш зробити добре – зроби сам". Звичайно, було б непогано все контролювати і бути впевненим у позитивному результаті, однак, не можна звалювати на себе всю роботу.
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
4. Бажання бути хорошим для всіх.
Яке враження справляє на вас людина, що намагається сподобатися всім і кожному? Як будуть ставитися до начальника, заискивающему перед підлеглими або новенькому, який всіма способами намагається бути хорошим абсолютно для всіх? Через деякий час такі люди починають викликати роздратування, а про повагу взагалі не йдеться. Якщо ви наполегливо працюєте, роблячи не тільки свою роботу, але і роботу тих, кому хочете догодити, вам терміново необхідно навчитися відмовляти.
5. Прямолінійність.
Бувають люди, які звикли говорити правду в обличчя всім і кожному, незважаючи на ситуацію і становище людини, якою вони говорять. Часто така нестриманість загрожує чималими неприємностями, погіршенням стосунків у колективі, а в деяких випадках і звільненням. Перш ніж вибухнути викривальними висловлюваннями, спробуйте подумки порахувати до п'яти. У тому випадку, якщо ви своїми висловлюваннями не несете конструктивну критику, а вимога уваги, вам краще промовчати.
Придивившись до себе уважніше, ви можете відшукати чимало суто індивідуальних чинників, що заважають вашій продуктивності праці. Досліджуйте себе і працюйте над собою, щоб стати краще і ефективніше.
Раніше портал "Знай.ua" писав про три правила хорошого співрозмовника.