У свята є і інші назви:

  • День Онуфрія;
  • Онуфрій;
  • Семен.

У цей день наші пращури ладнали засіки (місце, спеціально відведене для зберігання зерна в коморі). Кожен селянин просушував засіки, перевіряв дошки, щоб миші взимку не могли їх прогризти і зіпсувати зерно. Дошки потрібно було перевірити на гниль, а цвяхи - на іржу. Якщо ж гниль все-таки виявляли, то спочатку їх обробляли оцтом, а потім ще й обкурювали полином. Щоб хліб не псувався і не віддавав навіть запахом вогкості, засіки не тільки сушили, а й провітрювали.

Якщо ви далекі від сільського господарства, то можете зайнятися своїми «засіками»: проведіть генеральне прання одягу в шафі, провітріть шуби і теплі курточки, залиште шафу відкритою на деякий час, щоб її теж провітрити. Варто також подбати і про місця для зберігання продуктів. Можете підібрати баночки для круп або до блиску віддраїти холодильник. В цей день також боролися і з різними шкідниками, так що якщо до вас проникла мишка або хтось із комах, це ідеальний день для їх вигнання.

Коли мишей виявляли в коморах, то в комори спеціально запускали не одну, а відразу кілька кішок, і залишали їх замкненими наодинці з мишами на кілька днів. Найкраще підходили смугасті кішки. Це були визнані мишолови. До речі, для таких завдань краще підходять кішки, не коти, у них краще виходить ловити хвостатих шкідників.

Популярні новини зараз

Сім'ї отримають по 5000 гривень: хто у списку

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку по повістці

Тисячі українців привітають грошима: хто та яку допомогу отримає

Показати ще

Починаючи з цього дня, збирають яблука, які вже впали з яблунь. Сирими їх їсти не можна, тільки в переробленому вигляді. І не дивно, дуже вже вони кислі, та й земля, на якій вони лежали, не саме чисте місце. Зазвичай з таких яблук варився компот, ставили бродити квас або вино.

І тепер до головного. Онуфрій все-таки «Мовчазний». І з давніх часів розмовляти в цей день не можна. Всю роботу потрібно проводити мовчки. Але, якщо вже сильно потрібно що-небудь сказати або відповісти, всякі ситуації бувають (пожежа наприклад), то варто обійтися одним-двома словами.